bizim ülkemizde ırkçılık yok

1 /
bizde siyahilere ırkçılık pek yoktur gerçekten. gerçi iyi niyetle yapılan şeyler de sınırı aşmak olduğu için onlara da hiç yapılmadığını söylememek yanlış olur. her neyse, ırkçılık denince akla gelen ilk şey siyahiler olduğu ve bizim ülkemizde de onlara karşı büyük bir ayrımcılık olmadığı için türkiye'yi ırkçı saymıyorlar. fakat işin gerçeği öyle değil maalesef. müslüman-gayrimüslim diye başlar; kürt, alevi, sünni, laz, çerkez diye gider.
hayal aleminde ezikçe yaşayanların uydurduğu bir kavramdır ırkçılık. ne özelde ,ne kamuda , ne tarihte , ne toplumda ne de hukuk üzerinden meşruiyyet kazanmış bir mevzu değildir bu topraklarda .

artı işin hukuk yönünden de bakılırsa da bu tür suçlar için gurur kaynağıdır. hatta ceza hukuku bu ülkenin parlayan güneşidir. bu tür nefret suçlarının hiç bir ülkede görülmeyecek kertede yaptırımları vardır.
ırkçılık bir tarafın hayatına kutsallık atfedip diğer tarafın yaşamayı bile hak etmediği düşüncesine sahip olmaktır. bir tarafı yaşamın dibine itip diğer tarafı arşı alaya çıkarmaktır. bedensel ve ruhsal her anlamda başka bir ırkın üzerinde tahakküm kurmak ,kendi tebasına yüksek imtiyazlar sağlamak ve buna göre soykütüksel bir devlet şekli oluşturmaktır. buna göre bir ölçü ve ayırıcı standartlar yaratmak ve bu düzene uygun hiyerarşik bir yapı oluşturmaktır. bunun dışındaki her söylem evhamdır.
diyarbakırlıyım, karslıyım, tunceliliyim, ermeniyim dedikten sonra kendisine karşı bir tavır olduğu evhamına kapılarak hayat yaşayan varsa halüsinasyon görüyordur. düşünsene ben karslıyım diyorsun ve ondan sonra acaba bu cümleden sonra bana nasıl davranacaklar, diye düşünüp duruyorsun. hiç yaşama daha iyi. bu arada biri bana karslıyım dese 650 sene yanına bile yanşamam ama bunun ırkçılıkla alakası yok. kars burası adam çıkmaz sadece in my opinion. iyi bir karslı varsa da allah onu daha da iyileri ile karşılaştırsın. bi de digor var hem kars hem digorsa artık katli vaciptir.
ülkedeki naif insanların düşündüğü şey ama gerçek hayat öyle değil maalesef. çocukluktan beri ne kadar çok japon, çinli, bilmem ne yakıştırması yapıldığını hatırlamıyorum. hele buna bağlı sataşmalara değinmek bile istemiyorum. çocukken hayatı tam olarak kavramadığınızda bunları duymak kendini bi yere ait hissetmemeye götürüyordu işi, tabi şimdi yok ama o zamanlar cidden doğru değildi. bu da bi nevi ırkçılık bence.

şimdiyse gülüp geçiyorum ve tatlı gözlerim için aileme teşekkür, rabbime şükrediyorum.*
bütün dünyanın sığınmacı yükünü tek başına çeken, açlıktan geberdiği hâlde ülkesine alınan milyonlarca sığınmacı için tek refleks gösteremeyen gavatlaştırılmış ezik türko'nun hâlâ ırkçı mırkçı diye azar küfür yemesi gördüğüm en büyük saçmalık ve zoruma gidiyor. lan türkler bir millet bile değil, dünyada milli bilinci ve refleksi en düşük halk türkler. türkiye'deki tüm etnik grupların da asabiye bağı ve etnik bilinci gariban türko'dan çok daha kuvvetli, tartışmam bile bunu. hâlâ daha ırkçı mırkçı bi yeter allah aşkına düşün yakamızdan. rumlar yahudiler zenginliğine zenginlik katarken türkler savaşta geberiyordu. harbiden bu kadar kimsesiz bir millet olamaz ya. adı izi silinecek tarihten hâlâ daha azarı dayağı yiyen türkler. milliyetçi geçinen partisi, sınır namustur pankartı açan çocukları dövdürüyor ne anlatıyorsunuz kardeşim anlamıyorum bu işi. ırkçılık dünyanın her yerinde var, insanın olduğu her yerde dışlayıcılık vardır. bizde de ırkçılığın bile en faydasız en balon hâli var. köpeğe arap diye lakap takmak işte falan filan.

sınırımızda yunan, sığınmacıları tekme tokat kemerle dövüp geri yolluyor. al sana ırkçılık. avrupa birliği sığınmacılara bakalım diye sadaka veriyor. ülkelerine 1000 tane adam alacak olsalar halkları ortalığı ayağa kaldırır. bizim ülkemizde 5 milyon sığınmacı var kimsenin umrunda değil. başlarım böyle ırkçılığa.
Valla bazı kürt vatandaşlar kusura bakmasın amedholm sendromu yaşıyorlar nasıl derseniz şöyle: geçmişte kürtleri ötekileştiren zihniyetle bugün ittifak içindeler. Geçmişte türk kürt sağ sol muhabbetinden dolayı kürtleri ezdiler bugün de öyle işlerine geldiği için kürtleri pohpohluyorlar. Bu kürt bağlamında böyle. Ayrıca suriyelilere ırkçılık yapan kesim de az çok belli. He bazıları bir grubu temsilen bunu söylüyor ki bu ırkçılığa girmez.

Aynı zamanda ırkçılık ve milliyetçilik ülkemizde kavram karmaşasına neden olan 1 durum.