boşluk hissi

1 /
Uçağın havalandığı o an. Lunaparkta havada olduğun o an. Midene içersinde yaşanılan şeyler. Boşluk hissi acayip bir şey. Çok korkutur beni ama nedense adrenalini severim, atılır binerim yine metrelerce giden aletlere.
Uzun bir süreye yayarak okuduğum, okurken kendimi didik didik ettiğim, ettikçe yaralarımı ve çevremdeki yaralıları anlamlandırdığım kitap. Kendinizle yüzleşmeye hazırsanız Şiddetle tavsiye edilir. Henüz okuyamadım ama "Çözümler" kitabı da devamı niteliğindedir.
Evren sonsuz sınırsız; insan da yürüyen evrense bize yabancı olmayan bir his. Çünkü kalp sadece görüneni algılamıyor; göremediğin, henüz bilmediğin, varlığından haberdar olmadığın şeyleri de hissediyor ama anlamlandıramayınca geliyor o boşluk hissi. Dolması için belki zamana ihtiyaç vardır, belki sonsuz bir ilme veya sonsuz sevgiye.
Benim içerisinde bulunduğum his. Elem verici bir azap bu. İnsanın kendi kendini yiyip bitirmesi. Ne olduğunu bilmemesi, hiçbir şey üzerinde aklıselim davranamaması. Çok var çok.
Kişilik bozukluğu seviyesinde olmasa da Borderline ya da narsistik kişilik özellikleriniz olması muhtemeldir. Aidiyetsizlik ile birleşip yaşadığınız her saniye acı çektirir. Oh mis mis.