brenton tarrant

1 /
hiç evip gevmeyeceğim;

bu olay hususu özelinde tıpkı yahudi gibi davranmalıyız!

trajediden fırsat yaratıp bunu tüm dünya kamuoyuna hıristiyan terörünün en somut kanıtlarından biri olarak göstermeliyiz.

bakın eğer az buçuk aklımız kaldıysa, bu it bizim için aslında bulunmaz bir nimettir! açık ve net, hiç bir şeyden çekinmeden söylüyorum bunu! bunu bir "fırsat" olarak değerlendirmek zorundayız. şu raddede yapmamız gereken en akılcı hareket budur.

(bkz: hıristiyan terörü)* *
15 mart 2019 yeni zelanda cami katliamı'nı tüm şerefsizliği ve vicdansızlığı ile canlı canlı paylaşan insanlık dışı varlık. videoyu izlerken kanım dondu ne diyeceğimi bilemedim. ben şahsımca meseleyi bir "islamofobi" kavramı ile iyimser bir hale sokmak istemiyorum. islamofobi adından da anlaşılacağı üzere "islam korkusu" dur. peki siz video yu çeken kişide herhangi bir korku gördünüz mü ? ben görmedim. burada düpe düz düşmanlık. kin, nefret, yüzyılların intikam hırsı daha baskın. bu adeta hilal-haçlı savaşının bir emaresidir arkadaşlar. peki esas dikkat etmemiz gereken nokta bu mu ? bence bu da değil. o noktaya gelelim

bu şerefsizin yaptığı saldırıyı izlerken istemsizce dilimde şu cümleler ağzımdan döküldü; "ya abi silah gerçek mi ? sesine baksana. sanki bir oyun simülasyonu gibi ya, adam giriyo çıkıyo, sanki oyun oynarmış gibi hareketler yapıyor." oldu. ben istemsizce bu şekilde bir düşünceyi beynimde oluşturdum ama, benimle aynı şeyi düşünen insanlar görünce ortadaki esas gerçek günyüzüne çıkmaya başladı.

sizlere deniz ülke arıboğanın twitlerini yollayayım aşağıya. her ne kadar tweet dizisinde kendisinde islamofobi olarak bahsetse de, ben bunun islamofobi olduğuna inanmıyorum. korkan bir insan bu kadar rahat hareket edemez.

git
git

ayasofya meselesine gelince, ben bu konuda bir karar alınacaksa fevri davranılmaması gerektiği kanaatindeyim. bizim milletimiz her meselede ayasofyayı öne sürüp düşmana galebe çalmak peşinde. zamanında trump kudüsü israilin başkenti olarak tanırken de açalım ayasofyayı kapak olsun diyordu bizim milletimiz. Güzel kardeşim, onların kudüsü israilin başkenti olarak tanımasına karşılık ayasofyayı camiye çevirmek, seninde kudüsü israilin başkenti olarak tanımanla eşdeğer bir tutuma karşılık gelir. evet ayasofya bizim camimiz, kışlamız, herşeyimiz, kılıç hakkımız. evet o zincir bir gün biiznillah kırılacak. bizler buna iman ediyoruz. lakin sorarım size, ayasofyayı camiye çevirmek uğruna müminlerin yeryüzündeki 3 kıymetli kıblesinden biri olan mescid-i aksa nın içerisinde bulunduğu kudüsü düşmanına teslim etmeye değer miydi ? bence değmezdi. yanlış düşünüyorsam düzeltin kardeşlerim ben burada sadece benim olayın politik ve siyasi yönüne yorumumu arz ediyorum. ama bence durum böyle.

ve kısa zamanda ayasofya üzerinden çok fazla propagandalar da görebiliriz. zira şu sıralar fazlası ile gündem konusu edildi, ve ben bu konuda türkiyenin kışkırtılmak istendiğine inanıyorum. çünkü bugün kudüs gibi ayasofya da kırmızı çizgimizdir ve kudüste çıkar piyasası güden yahudiler olduğu gibi ayasofya üzerinden de çıkar piyasası güden bir hristiyan ideolojisi ortalığı fazlaca karıştıracaktır. söz konusu dünya savaşının fitillerinden biri dahi olabilir ayasofya. ben ayasofyayı bu denli kritik bir noktada görüyorum.

Bu sebeple eklemek isterim ki; bu saldırı asla küçümsenecek bir saldırı değil, zanlısınında asla ve asla "islamofobik birey" olarak iyimser bir yafta ile olaydan sıyrılamaması gerekiyor. zira bazı radikal müslümanların elinden insanlara zulmedildiğinden nasıl mesele islami terör elbisesi giydirilerek pazarlanıyorsa, bu mesele de piyasada hristiyan radikalin terörü olarak kazınmalı hafızalara. fakat ayasofyayı bu mesele içinde camiye cevirmek, ayasofyanın kudretini ve azametini de küçük düşürmek, ve türkiyenin bir kışkırtmaya kurban gitmesi demektir diye düşünüyorum bu düşüncem yanlış olabilir. yanlış olduğunu düşünen varsa sebeplerinide aktararak yazabilir. bu konularda tartışmak ufkumuzu da açacaktır.. tekrar ediyorum bu saldırı küçümsenemez, lakin ayasofya bu tarz saldırılara peşkeş çekilip camiye çevrilecek kadar değersiz değildir. ayasofya çok daha kritik bir konumdadır. çok dikkatli olmak lazım.
Hristiyan terörizminin aktörlerinden birisidir. Tek korkum bu adama akli dengesi bozuk damgası yapıştırıp avrupadaki yükselmekte olan Hristiyan terörünü perdelemeye çalışmalarıdır.
şerefsiz, köpek, adi. camideki mazlumlara ateş açabilecek kadar korkak bir it.

iki yüzlü, alçak, islamofobik batı medyası kulak tıkadı bu şerefsize. haa bir de içimizdeki batı köpeği alçaklarca savunuluyor. onların da allah belasını versin.

istanbul a gelip hristiyan şehri yapacakmış. erkeksen sülaleni de al gel.
15 mart 2019 yeni zelanda cami katliamı'nı gerçekleştiren insanlık düşmanı şerefsiz terörist, henüz 28 yaşında.

katliamı gerçekleştirdiği taramalı tüfeğin üzerinde; osmanlı'nın avrupa'da tutunamayacağını gösteren ikinci viyana hezimetinin tarihi olan 1683, haçlı seferlerinin sloganı olan deus vult, türklere hakaret olarak turkofagos ifadeleri yer alıyor.
ayrıca bu itin katliamdan önce yayınladığı otuz yedi sayfalık manifestoda konstantinapolis'in geri alınıp hristiyanlara verileceği, tüm camilerin yıkılacağı, boğaz'ın doğusunda kalan müslümanların zarar görmeyip avrupa tarafındaki tüm müslümanların ölüm tehlikesi altında olduğu yazıyor.

tabii ki bu pislik katili batı medyası terörist diye sunacak mı merak ediyoruz, yoksa bu da şu norveçli anders behring breivik gibi ''psikolojik sorunları olan aşırı sağcı bir insan'' olarak mı yer alabacak bültenlerde.