brunch

1 /
aklımızın yatmadığı,türkiyede neden kullanıldığına anlam veremediğim kavram. yani sabah köy yoğurdu,pekmez,örgü köy peyniri tüketen bir milletin böyle bir adı kullanması kötüdür.

(bkz: serpme kahvaltı) gayet uygun bir tanımdır bizim için. ha kahvaltıda karides,ıstakoz,havyar türü malzemeler tüketen zevata değildir sözümüz. *
sabah geç vakitte kalkıp, iyice donatılmış kahvaltı sofrasında malak gibi yayılarak. ha babam de babam öğle sonuna kadar bir şeyler tıkıştırılan "tembel kahvaltısı."
gossip girl'de bol bol gerçekleşen ekşıgit gece geç yatıp sabah geç kalkan boylelikle sabah kahvaltısı kaçıran bunu kaçırdıgı icin de ögle yemegini kacırması muhtemel olan kişinin kahvaltı ve öğle yemeğini birleştirip o aralar yaptıgı kahvaltımsı öğle yemeği...
memleketimizde de genellikle 2002 yılından itibaren şöyle ya da böyle bir yerden, her nasılsa, çok çok büyük miktarlarda para kazanmış türbanlı ablalarımız ve kocaları bulunup, açık büfe kahvaltıya 50-60 tl'den başlayan hesapları ödedikleri, genellikle deniz kıyısını tercih ettikleri tatil kahvaltısı.
yazık ula..
biz iktidar karşıtı öğrenciler ise, 1 eve akşam 11 tane ekmek alıp, akşam yemeği, sabah kahvaltısı, öğle yemeği niyetine kullanırız.
akşama da okula yemekhaneye...