bu kalp seni unutur mu

1 /
'Durak abi'yi hatırlatan şarkıdır.

10-15 yıl önce Urfa'da ilkokul okurken adı da mesleğini yansıtan bıçkın ve Urfadaki tek uzun saçlı servis şoförümüz durak abiyi hatırlatır bu şarkı bana. Kendisi Abdülhey'e çok benzerdi, yahut aklımda öyle kalmış bilemedim. Servistekilere çok zekice öğütler verirdi. Küsleri barıştırırdı. İyiydi durak abi.

Serviste her gün sabah okula giderken ve okuldan eve dönerken bu şarkı en az bir kez çalardı. Daha çocuk yaşımla ne aşkı ne de karşı cinse karşı olan bir sevgiyi anlamlandıramıyordum ama bu şarkı çalar çalmaz bir hoş oluyordum. Durak abi de öyle oluyordu, bu şarkı çalarken hiç konuşmazdı.

Aynı servisteki Urfalı arkadaş demişti, durak abi bir kızı çok sevmiş. O aşiret durak abiye mesleğinden ötürü o kızı vermemiş falan galiba. Hala dinlerken kendimi Hayattan soyutlar ve durak abiyi hatırlarım.

show tv'de yayınlanan 2009 yapımı türk drama televizyon dizisidir. 13 ekim 2009 ile 9 şubat 2010 tarihleri arasında toplam on altı bölüm yayınlandı. dizi, 12 eylül 1980 darbesinden, 2003 yılına kadar gelen süreci anlatmayı planladı, fakat ekonomik sorunlar ve oyuncuların maaşlarının yapım şirketi tarafından ödenememesi nedeniyle yayından kaldırıldı. hatırla sevgili'nin devamı niteliğinde imiş. radyo televizyon gazetecileri derneği 2009 medya oscar ödülleri'nde "yılın televizyon dizisi" dalında ödülünü almış.