bu karıları kendi başına bırakırsan uçurumdan aşağıya her gün uçarlar

1 /
emek harcamadan ömür sürenlerin
yorulmayanların
iki lokma ekmek için
çoluğunun çocuğunu rızkı için ter dökmeyenlerin
enerjileri fazla geldiğinden
sabah akşam tek muhabbetleri
kadın bacağı, kadının çalışması git
Bu başlıkların hortlatılmasında amaç nedir ?
Müridi değilseniz problem ne ? Bağlayan mı var, kadınlığa köstek olan mı var ? Uçan siz misiniz yoksa ?

Ölmesini mi beklediniz ?

Muhtemelen sohbetlerinden cımbızlanarak alınmış cümleler.
yeni göçmüş, yaslılar, ölenin arkasından konuşmak olmaz deyip susuyordum, gündeme kayıtsız kalıyordum ama bu ne?* bu sözün neresinde öz, neresinde hikmet, neresinde tespit, neresinde feraset? ''karılar'' mı? pek de kibar bir ifade...
Şunu söyleyeyim ki, kadınlardan bağlıları çok olsa da, * söylenileni kayıtsız şartsız kabul etmiş görünseler de ''ama ben...'' yani pek uydukları söylenemez. ah bulabilsem de şuraya yapıştırabilsem. evlilik için ilk görüştürüldüğüm kız bunların bağlısıydı, bunların kurslarında yetişmiş, çarşaf giyiyordu. 1-2 yalanını yakalayıp yol verdim. apaçık yalan söylüyor. daha o toy zamanımda bile anladım ki takiyye tavan bunlarda. o günden sonra ''çarşaflı olmasın'' dedim. daha sonraları ilk sorduğum soru ''bir cemaatle bağı var mı?'' oldu. şu an aldığım cevaplardan birisi aklıma geldi ve gülmeye başladım. aşağıda BKZ. lendireceğim.
hayır resmen hiç bir ayrımda bulunmadan bütün dişi taifesine koyun demiş. oysa saliha insanlar da mevcut az olsalar da.

neyse; (bkz: islami faaliyet olarak sadece mukabelelere giden kız)
Değerli olması hasebiyle birileri tarafından alıkonulmayıp kendi başına bırakıldığı takdirde uçurumdan atlayacağını düşünen hemcinslerimi göstermiş ürkünç başlık.

Pis nefisli erkekler diyerek kapının dışındaki koca bir ırkı eve hapsedilmesi konusunda gerekçe göstermekle kalmıyor, Kadınların hataya daha fazla meyilli olduğunu söyleyerek de istatistik bilimine hakaret ediyor. Nereden baksan sığlığın ürkütücülüğü.
Çok doğru demiş. Kadınları kendi başına bırakırsan uçuruma giderler. Çünkü biz kadınlar nahif ve değerli varlıklarız. Anamız, babamız, abimiz elbette bizi kendi başımıza bırakmamalı. Duygusal varlıklar olarak hataya meyil fazla çünkü. Kadınlarla alakalı söylediği tüm sözler doğru. Müslüman bir kadının çalışması doğru değil Mahmud efendi bunu neden diyor? Pis nefisli erkeklerin içinde güllerin olmasını istemiyor. Vallahi ben o şuurla olup Sünnete uyabilseydim asla okumaz çalışmazdım. Mahmud efendi hz. Hakkı konuştu her daim. Bizim ise işimize gelmedi. Evet kadın doktor, kadın öğretmen olmalı bana göre olmalı.
Ama Mahmud efendi gibi ilmi yalayıp yutmuş bir insan bunları diyorsa Müslüman olarak oturup düşünmeli. Siz hayatsız ve ahmak olduğunuz için ve de gözleriniz kapalı kalbiniz katran dolu olduğu için hakikatten daima uzak olacaksınız.
Asrın müceddhjdirh, ilim deryası, nur çeşmesi ve zeka fırtınası mahmut hocaefendi hazretleri tarafından yapılan müthiş objektif tespit.

Schopenhauer'a parmak ısırtacak cinsten.