bunlar yüzünden müslümanız demeye utanır olduk

1 /
Dünya hayatında, doğaya ve canlılara Kur'an'ın emrettiği gibi davranamayan dincilerin, ritüellerden yeni bir din yaparak, Allah'ı aldatmaya çalışmasıdır olay.

Bana ne senin 5 şartından.

Torpile, rüşvete, tekelciliğe, lüks hayata, yetime ve yoksula bakışın ne, ondan haber ver?
iyi müslüman devleti olmadığı gibi iyi müslüman da bulunmamaktadır. Tamam kuran yüce bir kitaptır fakat müslümanların yüzyıllardır süren bu hali de islama dediğimi yap yaptığımı yapma imajı uyandırmaktadır.
Neden Müslümanlık denilince akla kötü örnekler geliyor, Müslümanım dediğinde aklına Kur'an sünnet gelicek diğer müslümanlar değil. İlla biri gelecekse aklına sahabe gelsin. Çünkü onlar gökteki yıldızlar gibi....
evet bu düşüncede olan birisi islam düşmanı kafirlerin oyununa geldi demektir. amaç da oydu zaten islama atılan iftiralarla islamdanmış gibi gösterilen kötü örneklerle müslümanım demeye insanları utandırmak. evet. elhamdülillah müslümanım.
demeyin ki zaten. birinin dini başkasını neden ilgilendiriyor? çok saçma çok. kime ne? bir yergi unsuru olmadığı gibi övgü unsuru da değildir din/dil/ırk/mezhep. üstelik dayatılanı yaşıyorken... seçebildiğiniz şeylerle övünün bence ama yine de siz bilirsiniz.
Herkesin anlam veremediğim şekilde b*kladığı beyan. Yav yusuf islamın hani bir sözü vardı, islamı müslümanlardan öğrenseydim müslüman olmazdım diye, bu sözün ondan hiçbir farkı yok bence ve gayet de haklı bir söz. Mesele dindar olup günahkar olmayı da geçti, mesele artık dini kullanarak günah işleme seviyesine indiği için kim olsa utanır yav yapmayın. Siz mesela öz abiniz bi şerefsizlik yaptığında bu benim abim demeye utanmaz mısınız? Müslümanlar da hani kardeş ya. Oldu mu abuzittin belki şimdi anlamışsındır.