bursaspor

1 /
belediye, siyasiler, iktidara yakın isimler tarafından yönetilmeye başlandığı zamandan beri borç batağına sürüklenen ve hızlıca dibe çekilen takım. son dönemde borç batağında yüzmeye devam ediyorlardı. gelen çarptı giden çarptı. yeni yönetimleri siyasilerden uzak bir yönetim transfer yapacaklarına altyapısında çocuklara güvensinler zaten 2 seneye kalmaz tekrar birinci lige çıkarlar. yozlaşmış bazı taraftar grupları yüzünden pek sevdiğimi söyleyemem bursa takımını. bolca küfür eksik olmuyordu tribünlerde şimdi eskişehirspor ile kardeş kardeş bir sene geçirsinler.
Dört büyükler dışındaki ilk süper lig şampiyonu, güzide şehrimizin güzide futbol takımının 1.ligden de düşüşü ortalama futbol seyircilerini müteessir etmiştir. Tekrar gelirler bir ara yine kafaya oynarlar, o potansiyel var bursaspor'da.
Geçen sene birinci ligden ikinci lige düşen Eskişehirspor da üçüncü lige düştü.
Yazık yahu.
İki üç sene sonra Timsah arenada bölgesel amatör kulübü olarak arabayatağıgençlik spor ile kıran kırana mücadele ederler artık.
Köklü bir kulüp olması sebebiyle tekrardan süper lige çıkar dedik ama çıkamadılar ve bu sene de çıkamayacaklar. Bir başka köklü kulüp olan Eskişehirspor, bir alt lige düşecek gibi. Böyle giderseniz siz de bir alt lige düşer ve bir daha süper lig yüzü göremezsiniz. Bir kere bataklığa girdin mi seni çeker içine. Yazık ya, şampiyonluk yaşamış takımın düştüğü hale bak.
erkek futbol takımı, tarihte ilk defa görülen, şampiyonluk yaşamış bir takımın küme düşmesi olayının baş aktörü olan kulüp. evet erkek futbol takımı süper ligden düşmüştür ama erkek basketbol takımı süper lige çıkmıştır aynı sezon. ve süper lige fırtına gibi başlamıştır. ilk maçta bursa derbisinde tofaş gibi bursa'nın ve basketbolumuzun en önemli takımlarından birisini yenmeyi başarmıştır. koçları, efsane basketbolcularımızdan birisi olan serkan erdoğan'dır. bakalım bu sene playoff yapabilecekler mi? ilk iki maçta bunun işaretlerini verdiler fazlasıyla.