büyük konuşmak

1 /
itinayla yedik hepsini. baya baya yedik öyle böyle değil. akıllandık mı asla? dalga geçtiklerimizle birlikte hepsi başımıza geldi. çok canımız yandı çok üzüldük. bir de en kötüsü ailenin kınadığı şeylerin senin başına gelmesi. oysa benim günahım neydi?
Yıllar önce orta okuldayken sınıfa meslek lisesinin afişini asmışlar bende afişi görüp artislik yaparak bu ne la kim gider buraya minvalinde söylenmiştim peki sonra hangi liseye gittim tabiki meslek lisesine... büyük konuşmak diyince çoğu zaman bu konu aklıma geliyor.
insanin sozuyle imtihan olma durumu, nereden bakarsan bak kahir yuklenmesi kacinilmaz.

Bakin arkadaslar ben ki omrumun en buyuk lafini, omrumun buyuk bir kismina etki edecek sekilde etmis biri olarak imtina ederim bu durumdan. Ama insanoglu iste, unutmak bizim isimiz. Akillanmiyor deli dimag. Aslinda sunu yazarken ince bir urpertiyle farkettim: (#6843113)

Buna mukabil 10 sene sonra burada coluk cocuk maaile tanim giriyor olacegiz gibi... *
Asla bunu yapmam, o katiyyen öyle yapmaz şeklinde söz öbekleri de büyük konuşmak kabilinden kabul edilir. Şu değişken ve dönek dünyada katiyyen asla falan demek...
Heralde cehaletten ve kendi küçük beynimizdendir.
Kadere meydan okuyan cezasıni baştan kesmiştir.
İnsanın nihayetinde tam tersini yaşayacağını bile bile yapmaktan çekinmediği şey. Şöyle durup bir karşılaştırma yapınca ortaya inanılmaz eğlenceli şeyler çıkıyor. Çok gülüyorsunuz umduğunuza ve bulduğunuza. Sonra bunların daha iyi günleriniz olduğunu fark edip daha da gülüyorsunuz. Ne bileyim komik şeyler bunlar. İnsanın bir şeylerin istediği gibi gideceğine inanması çok komik.*
İnsan ömrünün bir kısmı büyük konuşmakla, geriye kalan kısmıysa konuştuklarını yaşamakla geçiyor. Sonrası pişmanlık, sonrası ah.. ne alakaysa aklıma kuzeyin belalı karısı simay geldi. Kuzeyle ilk tanıştıklarında artiz artiz, "ben üzülmem üzerim" demişti. * diziyi izleyenler bilir. Tanım nasıl başlayıp nasıl bitti. Neyse hayırlısı..