kırılmazcam

1 /
birine fiziksel zarar vermekle küfür etmeyi aynı kefeye koyan müptezel.

#7221110

sözlük tarihi böyle bir ağlaklık gördü mü emin değilim. kapattırabiliyorsan kapattır hesabı, kapattıramıyorsan sen gidebilirsin? efendilik borcumuz mu var anlamıyorum. 14 yıllık geçmişte mesaj kutusunda küfür kullanılan ilk ve tek kişi ben miyim? hesabı kapattırmayı gerektiriyorsa kapanabilir diye yazdım (#7220190). muhatap bulamıyorsan ben ne yapabilirim? mahallenin delisi gibi arada ortaya çıkıp insanlara rahatsızlık vermeyi bıraksan iyi olur bence. mesaj kutum açık, istediğin küfrü hakareti edebilirsin. senin gibi savcıya koşmam merak etme. savcıyı böyle bir şeyle meşgul ettiğimi düşünemiyorum asdfghhj.
ara sıra öfkesini kusmak için sözlüğe uğrayan yazar kişisi.

son dönemdeki feveranlarına anlam veremeyenleri aydınlatayım.

en baştan alacak olursam, yazdığım bir tanıma istinaden attığı mesaj üzerine psikoloji temalı kısa ve medeni bir konuşma gerçekleştirdik kendisiyle. ertesi gün başka biri hesabımdan "yazdıklarını tekrar okudum da bomboş analizler kasmışsın hayatsız bir s...k olarak harika tespitler" minvalinde bir mesaj attı. ben tabii kimin yazdığını öğrendim ama açıklamak zorunda değilim, özel hayat bir yerde. çok alakasız bir şekilde yazılan bu mesaj oldukça saçma durdu ve mesajlar silinemediği için bir şey diyemedim, hesabıma saldırı oldu kusura bakma yazıp çıktım. (aslında üst üste kısa mesaj atıp gözükmemesini sağlayabilirmişim belli bir yerden sonra geçmişi göstermiyor sözlüğün mesaj kutusu, sonradan aklıma geldi.)

bir süre uğramadım sözlüğe. ardından geri döndüm. sonuçta bir geçmişim var burada ve yazmayı seviyorum. olay saçma ve talihsiz ancak aşırı büyütülecek bir şey değil bana göre. hayat bazen böyle saçmalıklara maruz bırakıyor bizi yapacak bir şey yok. ben hiçbir şey olmamış gibi davranıp yazmaya devam etmeyi tercih ettim. yazar kişisine de sonradan üstü kapalı bir izahta bulundum ve özür diledim. ancak ona göre kendimi imha etmeliymişim varlığım yeryüzünde silinmeliymiş bu asla kabul edilemez bir şeymiş vs vs. bence yanlış mahlas seçiminde bulunmuş. bir kötü mesaj aldı diye tuzla buz olan biri hangi cüretle kırılmazcam mahlasını kendine uygun görebilir? benim başıma benzeri gelse aa deliye bak der geçerdim. hadi o da yetmedi çok sinirlendim diyelim, ben de bir küfür ederdim en fazla.

hasılı, mesajdan argo veya küfürlü ifade kullanmak sözlük kurallarına göre hesabın kapatılmasını gerektiriyorsa hesabım kapanabilir. hukukî yola da başvurulmuştu sanırım, onun da sonucu neyse kabulleniriz. bunlar haricinde yapabileceğim bir şey yok. bu mahlasla veya kapatılırsa yeni alacağım başka bir tanesiyle sözlükte olmaya devam edeceğim.
#7212079

Son zamanlarda sözlüğü canlandıran etimoloji ana bilim dalı başkanıydı. Kelimeler ile sürüklüyordu bizi tanımdan tanıma. Sözlükte saçma biri yüzünden verimli bir yazarı kaybetmiş oldu. Ne diyeyim kırılmazcamı da kırdınız.

Pek samimi olma imkanı bulamasak da üslubuyla gönlümde yer edinen biri oldu. Hakkında hayırlısı olsun, kelimeler hayatında daim olsun.