canavarlar tutar korkusuyla eli veya ayağı yataktan sarkıtamamak

1 /
evde oyuncu bir kediniz varsa son derece haklı bir sanrı. hatta sarkıtmasan da atladığı oluyor. kardeşim ben telefonumla uğraşıyorum seni eğlemek için yaratılmadım. her hareketimi üstüne alınman biraz narsisizm. sevgili kedi.
çocukluk sanrılarından biridir. şayet yetişkinlik çağında da devam ediyorsa bu durum travmaya dönüşmüş demektir. insanın yaşam kalitesini düşürme riski vardır. mutlaka profesyonel yardım almak gerekir.
bu ve hatta bütün travmalar için tıp hekimlerinden değil de, hacıya hocaya kendinizi okutmak yardımıyla kurtulmaya çalışmayın. ortalık enişte tuncer kaynıyor, okunuyorsunuz zannederken, gagalanırsınız, habarınız olmaz.
Gece evde cinler dolaşır ve canavar olarak nitlenedirmeniz onları rahatsız etse de sizden başka her evin de bir ailesi vardır bu yüzden özellikle tuvalet ve banyo kapılarını yatarken kapalı tutun .
Yatağın altında canavar olduğunu düşünmek bir çok çocuğun ortak korkusudur biliyor musunuz. Birbirinden bağımsız farklı yerlerde ülkelerde çocuklar bir dönem yatağın altında canavar var sanıp korkarlar. böyle garip bir his. Acaba kökeni neye dayanıyor. İzlenen çizgi filmlerdeki yatak altı canavarı mitine mi yoksa başka atalarımızdan gelen bir miras mı. Mesela uyurken boşa düşünce otomatikman güvenli tarafa dönmemiz atalardan geliyor, bir dönem ağaçlarda yaşamış insanoğlunun aşağıya düşüp öle öle içselleştirdiği bir refleks.