candan erçetin

çorak ve katı kemalist ideolojisini müziğine dahil etmemiştir pek. edememiştir mi yoksa, bilemedim şimdi. zira piyasa şartları mirim, malum.

şarkıları böyle eğlencelik, la lal la la çizgisinde.. bağlayıcı bir damarı olmadığı, aksine dert-keder aldığı düşüncesiyle ortalama pop müzik (ahaha onun tarzı pop değil ki. mi?) zevkine sahip herkes için ''dinlendirici'' olarak addedilen şarkılara sahip olmanın her zaman ''haklı gururu''nu yaşayan ehlileştirici fransız mürebbiyesi.
devamını gör...
kalıcı yüz felci getirmiş. önceleri müzik öğretmeni iken sonradan şarkıcı olmaya karar verip mesleğini bırakmış.
devamını gör...
eskiden çok güzel şarkıları vardı. şimdi ise sanki yıllar sürüyor her bir şarkısı. hep aynı sözleri ard arda tekrarlayan ve bıktıran, bitmez şarkılar işte. sevmiyorum soğuk işte.
devamını gör...
rıza erekli ve mete özgencil ile neden artık çalışmadığını anlayamadığım sanatçı,
tamam alper erinç de güzel ama her şarkın gölgesizler gibi düzenlenmiş değil ki be candan.
devamını gör...
candan 1996 yılında diğer ablalarımıza nazaran oldukça çıplak ve hatta sandalyeye ters oturuşu ile seksapalitesi oldukça yüksek bir şekilde ortaya çıktı. bu irrite olmak ve reddilmek için yeterli bir sebepti.

arada güzel musikilere imza attı. ama istiklal caddesinde arkasında adam koşturması bile yeteri kadar dindar camia tarafından reddedilmesi için yeterliydi.

lakin sanırım yıl 1998'de dünyada ölümden başkası yalan diye yaptığı şarkı ile bir anda tüm müslüman kardeşlerimin bir numaralı sanatçısı oldu.

sorun sen de değil candan bizde!
devamını gör...
10.
annesi priştine babası üsküp kendisi kırklareli doğumludur..galatasaray liselidir..feci galatasaraylıdır..galatasaray lisesinde müzik öğretmenliği yaparken ünlenmiştir,sonrasında öğretmenliği bırakmış lakin 2009 yılında tekrar başlamıştır bu sefer galatasaray üniversitesinde..bir galatasaray liselinin ve bir göçmenin her özelliğini taşır,sanatçıyım diye dolaşıp sokak kadınlığı yapanlar gibi değildir,etliye sütlüye karışmaz,çok güzel şarkılar yapar,türkiye'de rakibi yoktur,her albümü alınır her albümü dinlenir hiçbiri de pişman etmez..kendisiyle ilgili olarak kimi mecralarda ateist kimi mecralarda yahudidir denmektedir..kendi fanclub'ında yahudi olduğu söylenmekteymiş ne kadar doğru bilmiyorum ama daha önce de ateist olduğunu duymuştum emin değilim..
devamını gör...
canlı performansını görmek istediğim sanatçılardan biridir kendisi. sesi çok kalteli. şarkıları lay lay lom olsa dahi, çerez niyetine öyle eğlencelik diye değil de, gerçekten kendisini müziğin keyfine vardırarak dinletiyor. sevdiğim bir şarkısı: http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
"ben başbakan'ın olduğu yerde şarkı söylemem atatürkçüyüm. akp benim ilkelerime terstir." demiş.

yıllardır bildiğimiz candan erçetin söylüyor işte bunu.
hani şu koca galatasaray lisesi'nde müzik öğretmeni olan.
demek ki mevcut iktidarın yerine muhalefet partinin yahut kendi sevdiği partinin yanında şarkı söylese onun için bir problem yok.
yani mesele siyaset değil burada.

özellikle sanatına saygı duyduğumuz ve bu işe yıllarını vermiş olan insanların sanatlarını böyle başlıklar altında lanse etmeleri ve böyle fikirlerle birleştirip bu kadar çarpıcı sonuçlara varmaları insanı üzüyor. beni üzüyor en aızndan.
devamını gör...
istediği gibi davranmakta özgür olan müzik insanı. kamu hizmeti yapmadığı için hizmet devamlılığı şartı aranacak bir durum yoktur.
devamını gör...
fransız olmayan sanatçıdır. birisi ona fransız olmadığı söylemelidir. küt ve kızıl saçlar yapıp hüzünlü bakışlar takınmak, mükemmel derecede fransızca konuşuyor olmak, onu fransız yapmaz. tamam fransızca şarkılar söylesin, ama yarısı türkçe yarası fransızca şarkılarla dolu bir albüm yapmak çok saçma. bunun bir tekniği olmalı sayın erçetin, böyle olmaz...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.