candan erçetin

1 /
annemim beni sakinleştirmek ve uyutmak için şarkılarını dinlettiği ve 5 yaşına kadar annem olduğunu iddia ettiğim kişiymiş. bundan mı bilmiyorum ama benim açımdan hala türk popunun en güzel sesli sanatçısıdır.
sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğanı hedef alarak , "atatürkçü olmayanlara şarkı söylemem" gibisinden bir çıkış yapmıştı, o gün bugün kendisini dinlemem.

ne zaman bir radyo kanalında, ya da tv'de çıksa kanalı değiştiririm boşuna yorulmasın diye. ne gereği var kadını yormanın, atatürkçü olsam tamam ama, değilim.
ortaokuldayken büyüyünce dinleyeceklerim listeme aldığım sanatçı. o zaman dinleyemeyecek kadar sıkıcı buluyor ama bir yandan da onu dinlemenin cool olduğunu düşünüyordum. şu an çokça dinlerim. iyi ki kendime hep böyle kolay amaçlar belirlemişim, huzur içinde öleceğim.*
Depresyona gireceksem direkt bu kadına dadanıyorum. Müthiş derecede yaşam enerjimi alıyor slow şarkılarıyla..
e benim de istediğim tam olarak canıma okunması.. her şeyi doruklarda yaşamazsa ölecek hastalığı var bende. O yüzden “şifa” niyetine.......
solda gördüğüm ilkay akkaya, tanju okan ve ayten alpman başlığı beni ona götürdü. çaba sarfetmeden dingin, huzurlu, güçlü... yumuşak sesli zarif bayan.