Çarşıda acıkınca simide alternatif yenecek şeyler

1 /
1 adet kandil simidi.
kesin o da 5tl dir. simitten daha afilli ya.

milleti resmen kıstırdılar. en ucuz şey ne, simit derdin eskiden. ekmek fiyatındaydı , 5tl'lerden bahsediyorlar. şaka gibi. 5tl bir aile için para ya. lükse girdi artık. milleti resmen köşeye sıkıştırdılar.
pide bildiğin düz pide.
geçen hanımla büroda oturuyorduk . baldız da çarşıdan geldi. gelirken iki tane de sıcak pide getirdi. kuru kuru götürdük.
kaç para bu dedim 2,5 dedi ( bazı fırında 3 ) , simit kaç 3 / 3.5 TL . simit yerine pide almak gayet mantıklı bir tercih. peynir zeytin gibi katıkları da hazır bulundurursan, simit ellerin olsun pide yeter bize.
Asgari ücretle geçinen ve 3 çocuk yapmış bir aile. Çarşıda geziyorlar. Ne şey etmeye çıktılarsa artık? En küçük çocuk dedi ki "ben tuvalete gideceğim" şimdi biri işeyince diğerlerinin de tuvaleti gelir, bunu herkes bilir. 5 kişi kenefe gitti ve 25 kağıt çıktı. 5 kişi susadı, su alındı 20 kağıtta öyle çıktı. 5 kişi çarşıya gel- git 40 kağıtta bilet parası çıkti. Aha da acıktılar. Yani asgari ücretle bu 5 kişi kalkıp kebap yiyemez, bu 100 yıllık layik cumhuriyet tarihinde görülmemiştir.

Simit yeseler, gençler en az ikişer simit yer, sen de 35 kağıt gene çıktı.

Çarşıya Gittiler ve döndüler. Hava aldılar, 1 günlük yevmiye gitti. Ne güzel cennet vatan ama değil mi? İtiraz edenin dilini koparırlar!

Kardeşim, benim hakkım haram zehir olsun. Allah, hakkımı yiyenleri geçim için bana ırgat etsin. Amin.