cehalet

1 /
cehâlet ademi mahrum eder saadetten/ cehâlettir cihanda varsa kötü esaretten/ uzağa gitme eşref yanındaki cehâletten/ koca milletin ikbâli kör talihe dönmüştür"
(Şair Eşref).
bilmemek, öğrenmemek, öğrenmeye gerek görmemek, öğrenmeye fırsat bulamamak sebepli ortaya çıkan korkutucu tablo.

öyle durumlara şahit oldum ki, mutluluktur bazlı esprili dilden bile olabildiğince soğudum. bileceğiz bazı şeyleri, nefes alıp vermeyi bildiğimiz gibi bileceğiz. bilmeden olmaz, olamaz.
Her yerde mutlaka beni bulan bir şey. Otobüse bindim uzun zaman sonra yanımda bir dayı abazagillerden. Facebook'ta yüz elli sekiz tane kadına yazmış cevap yok. Diyor ki genç adam sen anlarsın neden telefonu açmıyor bunlar? Baktım rosario, kanjate, pelikan, sedefter* gibi kaç tane kadına yazmış iletilmemis bile mesengerden. Beni engellemis mi diye sordu dayı şimdi. Onu izah ediyorum. Dayının isteğini bile kabul etmemisler yazık kafana diyorum içimden.

Süreç devam ediyor. Şimdi sırada profil resmini nasıl kaydederim sorusunun cevabını veriyorum. Neyse dayiya bir kıyak geçtim indirdim. Hayır ateşli hatunlar bir de dayı Allah için korkutma beni diye iç geçiriyorum. Bu dayılar çok tehlikeli çok.