cem yıldız

ılk, orta ve lise egitimini erzincanâ’da tamamladiktan sonra 1987â’de ıstanbul teknik üniversitesi türk müzigi devlet konservatuarina girdi. mezun olduktan sonra bir dönem kendi kurdugu müzik dershanesinde ve çesitli yerlerde solfej, nota ve baglama dersleri verdi. ayni dönemde birçok sanatçiya hem sahne hem albüm çalismalarinda eslik etti.


1997- 1999 yillari arasinda zülfü livaneli, 1999 -2004 yillari arasinda sükriye tutkun, 2004-2006 yillari arasinda ise yildiz tilbeâ’ye sahne performanslarinda baglama sanatçisi olarak eslik etti. ayrica 1999 yilindan bu yana stüdyo müzisyenligi yapmaktadir. 1999 - 2000 yillari arasinda â“halimiz ahvalimiz┠isimli 8 albümden olusan türk halk müzigi koro albüm çalismasina hem korist hem de baglama sanatçisi olarak katkida bulundu. ıstanbul büyüksehir belediyesi sehir tiyatrolarinda sahnelenen â“sultan gelin┠adli müzikalde misafir sanatçi olarak baglama ile eslik etti.


2004 yilinda â“orient expressions┠adli etnik-elektronik müzik yapan grup albümleri çikti. türkiye ve avrupaâ’da birçok festival ve organizasyonlarda grup olarak konserler verdi. orient expressions kanal dâ’nin sevilen dizisi â“hirsiz polisâ”in müziklerini yapmistir. sabahat akkiraz & orient expressions -külliyat- adli albümleri 2006 yilinda yayinlandi.


http://www.cemyildiz.net/


dipnot:iyi bir müzisyendir kesinlikle yaptıkları takip edilesi tarafındandır ne yazık ki ülkemizde dizi piyasası birçok hali yönettiği gibi cem yıldız ında herkesin hayatına girmesi dizilere yaptıkları müzikler sonrası çıksada öncesinde orient expressionsla iyi güzel işleri vardır.
devamını gör...
bazen erken vurur efkar, zaman sormaz, izin almaz... çat kapı gelebilir, çat diye vurabilir... eşlikçisi neden cem yıldız olmasın ki?

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.