cep telefonu

1 /
Birkaç tane çok büyük dezavantajı olan elektronik ürün.
Bir Örnek vereyim: sırf telefon numaranız birilerinde var diye, sırf telefonunuzdaki interneti kapatmıyorsunuz diye; özel hayatınız ve sınırlarınız kimi zaman ihlal edilmek suretiyle sizi ulaşılabilir Kılıyor.

Şahsen benim mantığım hâlâ ahizeli telefonlar devrindeki gibi. Belli saatten sonra yakın çevrem dışındakileri aramam, mesaj atmam vs.
Ama bazıları var ki sınır tanımıyorlar. Hele bir de şu mesajları parça parça atanlar yok mu! Kardeşim ben zaten paniklemekten sinirleri laçka olmuş bir insanım, gecenin bir vaktinde 10 küsur mesajı ekranımda görünce yerimden zıplıyorum.
Hayır gerçekten ihtiyacı olabilecek insanlar için açıl tuttuğum o internet neden gün sonunda bana dert oluyor, bilemiyorum.
İyi ki var dediğim teknoloji nimeti. Hiç buradaki romantik eleştirilere katılamayacağım. Muazzam bir şey. Dünyanın çoğu imkanlarını ayağa seriyor. İyiye ya da kötüye kullanmak bize kalmış.
Var olduğunda faydası dokunan, dünyanın dört bir yanından haber aldığımız, web sitelerindeki makalelere kolaylıkla ulaşabildiğimiz bir teknolojik araçtır.

Var olmadığında, bozulma durumu zuhur ettiğinde maddiyat dışında hayatımızdan bir şey kaybettirmez. Aksine, insan tefekkür ve tezekkür etme imkanını, öncekine göre, bol bol bulur. Kendiyle yüzleşir ve kendini tabiata hasreder. Zaman zaman kenara bırakmayı bilmeli insan.
online eğitimle beraber telefonu da, bilgisayarı da artık hepsi çok yordu. başka bir şey yapayım, telefona bakmayayım, internetten çıkayım diyorum ama sürekli girmem gerek gibi geliyor. ne yapmak istesem telefona ihtiyaç var. her ne kadar kolaylık sağlaması açısından güzel olsa da artık gözlerim pert olmuş gibi geliyor ve ellerim de hep uyuşuk gibi. gencecik yaşımda yaşlandım.