christoph waltz

karizmatik olunmaz doğulur jargonunun yaşayan efsanesi. adam avrupa sineması için yaratılmış ama daha çok tanınmasını inglourious basterds filmine borçludur.
devamını gör...
inglourious basterds daki oyunculuğu görmeye değerdir. adam döktürüyor resmen. filmde canlandırdığı "albay hans landa" rolüyle 2009 cannes film festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülü'nü kazandı. ayrıca 2010 oscar ödüllerinde inglourious basterds'deki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü'nü aldı. tarantino, waltz'ın filmdeki performansı için: "sanırım landa yazdığım ve yazacağım en iyi karakterlerden biri ve christoph bu rolü tam olması gerektiği gibi oynadı. christoph kadar iyi birini bulamamış olsaydım, soysuzlar çetesi'ni çekmeyebilirdim." demiş. velhasıl cidden yetenekli bir aktör...
devamını gör...
bu adamin inglourious basterds filminde bir strudel yiyisi vardir ki agziniz sulanir, sinemanin perdesine dalip adamin elinden kasigi alasiniz gelir. ya bu kadar mi gercekci, bu kadar mi istahli yenir bi strudel. adam onca kameranin isikcinin asistanin teknik elemanin icinde oyle bi yiyor ki sanirsiniz somali'deki kitliktan henuz kurtuldu geldi, ucaktan iner inmez film setine goturup, strudel sahnesiyle baslayalim mr waltz dediler. o derece yani. kalite oyuncudur kerata. severim.
devamını gör...
yerinde olunmak istenilen insanlardan biridir benim için,ciddi bir hayranlığım var kendisine.iki zıt karekterin ikisini de hakkını vererek oynayabilecek müthiş yetenekli avusturyalı.(bkz: hans landa)(bkz: dr.schultz)
devamını gör...
(bkz: inglourious basterds) filminde yahudilerden nefret eden, onları görüldüğü yerde ezilmesi gereken bir fare olarak tanımlayan bir subayı canlandırmasına ve hollywood'un yahudi soykırımı hikayelerine verdiği desteğe kattıklarına karşın, aslında gerçek bir yahudi olmasıyla şaşırtmayandır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.