cipiu

#özgürler 

arkadaşlara geç de olsa hoşbulduk diyorum ve gecikmenin nedeni olarak sözlük kullanımı keşfinin henüz bitmemiş olmasını gösteriyorum.
devamını gör...
mutevehhim hocam o kadar değil be. (yani büyütmeyelim şimdi burda az çok ciddi konularda dilimin döndüğünce bişiler yazmaya çalışıyorum. bu olay açığa çıkarsa tüm karizmayı bitiririz sonra ne yazarsak yazalım yav he he hükmünden ileri gidemeyiz.)
devamını gör...
( #1441238 ) nolu tanımında evlilik kurumunun vehametinden bahsederken bana laf dokundurmaya çalışmış fakat ben etikete değil fikre ve kalbe bakan birini istediğimden, varsın zor olsun be üstad.
devamını gör...
ardı ardına açmış olduğu iett hattı başlıklarını görünce içimden wowturkey adlı (ulaşım ağırlıklı konu başlıklarına sahip güzide bir sitemiz) sitede ekmek yemiş su içmişliği olduğunu düşündüğüm yazarımız.
devamını gör...
ulaşım başlıklarını sadece sözlüğün başlık zenginliğini artırmak adına açan, yaptığı iş ulaşımla alakalı olmayan yazar.

kendisi kemal sunal'ın şendul şaban filmindeki rolünü gerçek hayatta meslek olarak icra etmektedir.
devamını gör...
dostum problem şu; mevzu olan çözüm süreci ise girdiğim entrilere bakarak bu konuyla ilgili görüşlerimi öğrenebilirsin. özetle sürecin gidişi konusunda bende kaygılıyım.

ama çözüm sürecinden bağımsız olarak mevzuyu değerlendirirsek herkes hassas olduğu noktaya odaklanır. mesela milliyetçi damarı olan bir insan haliyle türkistan, türk gibi mevzulara odaklanır, müslümanlar kardeştir diyen bir insansa suriyeli veya türkistan'lı farketmez mazluma odaklanır.

kimseden kardeşlik görmeme mevzusuna gelince; biz kardeşliğimizi yapalım bize düşen budur, o kimseler bize kardeşlik yapmazlarsa bu o onların sorunudur. kötüyle kötü olmak gerekmiyor, sonuçta bize düşen iyilik yapmak.
devamını gör...
--- alıntı ---

yayınlanmış olan fuat avni kimliği/konuşmaları gerçek midir, değil midir konusu halk tabanında çokta araştırılan ve üzerinde durulan bir konu değil. halkın algıladığı sümeyye erdoğan'a karşı bile kötülük peşindeymiş bu cemaat.

--- alıntı ---

halkin her onune gelene inanan cahil oldugunu soylemis.
devamını gör...
ilk önce (#1528655)

gelelim savunmaya;

dayıcım sen olayı tamamen yanlış anlamışsın. şimdi orada sadece iki satırlık bir yazı yok tamı tamına 20 satırlık bir yazı var. ama tabi sizin işinizin bir önünden, bir arkasından, bir ortasından kesip/biçip cımbızlamak olduğu için işini iyi yapmışsın. bence doğru olan o yazının bütününe cevap verebilmekti.

alıntıladığın kısma gelince; ben bu satırları halkı cahil yerine koymak için filan yazmadım. çünkü bu halk cahil olsaydı mesela ülkenin her yerinde biz de paraleliz sloganları olurdu. ama yok. niye yok çünkü bu halk kimin doğru kimin yanlış olduğunu biliyor. bildiği içinde itibar ettikleri ve etmedikleri ortada. mesela itibar ettikleri ülkede şehir şehir gezip miting düzenleyebiliyor, ama itibar etmedikleri bu ülke dışında herkesle işbirliği yapabiliyor veya onu bırak yurtdışına çıkıp yurda bile dönecek yüzü bile bulamıyorlar.

asıl halkı cahil yerine koyan sizsiniz. sizin yayın organlarınızı açtığımız zaman sanki başka bir ülkenin haberlerini alıyormuş gibiyiz. hiçbir şeyin düzgün gitmediği tamamen darma duman olmuş bir ülke anlatıyorsunuz. bunu da yedirmeye çalışıyorsunuz. herhalde karşınızdakilerin zekasından şüpheniz var. aylardır bu yayınları yaptığınız halde kaç kişiyi etkileyebildiniz? düştüğünüz durumdan anlayabiliyorz kaç kişi olduğunu.

son olarak yazdıklarımı kendi kafana göre tevil ederek afişe etme yerine, bir şüphen varsa böyle mi acaba diyorsan özelden sorabilirdin.
devamını gör...
diktatörlüğün, otoritenin, baskın rejimin, yeşil kemalizmin savunuculuğunu yapmıştır. biz bunlarla mücadele ede ede gelmedik mi yahu? içimizden birileri otorite kuruyorsa, diktatörlüğün dibine vuruyorsa, kemalizmin ruhuna rahmet okutuyorsa sırf içimizden biri diye sessiz mi kalalım...

yakışmamış bu tanım kendisine. şöyle bir düşününce hak verecektir.
devamını gör...
nereye basılınca nerden ses alındığına dikkat ettiğimden dolayı desteklediğim pakettir. paketin içeriğini konuşmak başka, toptan saçma sapan malzemelerle karşı çıkmak başka.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.