clint eastwood

yemeyip içmeyip film yapan adam.
yahu insan hiç mi durmaz arkadaş. 80 yaşına geldi adam halâ durmadan dinlenmeden film çekip duruyor. hayır anlamıyorum ki, ne ara yaşıyor bu adam.
toplamda 66 tane filmde oynamış, 35 tane de yönetmenliği varmış galiba.
2008'de oynadığı gran torino filmi, oyunculuğu bıraktığı film olmuştu. o filmden sonra yalnızca yönetmenliğe yöneleceğini söylemişti kendisi. öyle de yapıyor zaten.
yalnız o filmde farkettik ki, o gençliğinde oynadığı western filmlerinde sarfettiği o çelik gibi bakışlar, adam 80 yaşına gelip resmen hortlağı çıkmış olmasına rağmen zerre kadar değişmemiş.
zaten o filmde de karizmasını yapmaktan geri durmuyor. "hani bazen bulaşmaman gereken biriyle karşılaşırsın ya, işte o benim" diyor adam. daha ne olsun.
devamını gör...
gran torino'yu çekti... bıraktı(!) derken 2013te yeni bir proje ile karşımızda.... sabırsızlıklan beklemekteyz.

o değil, bu adam öyle bi film yapar ki... sert, taş gibi, çelik gibi insanların en ince noktalarını gösterir size... ağlarsınız lan. o derece bak.
devamını gör...
karizmasına zaten bir şey demeyiz de dedirtmeyiz de, ama bu adamın yakışıklı olmadığını iddia etmek en az iskenderi tereyağsız yemek kadar abesle iştigaldir.
adamın yaşlılığı bile yakışıklı lan daha ne olsun.
devamını gör...
eski filmlerinde subay kıyafetiyle arz-ı endam ettiği rollerde kelime anlamıyla jilet gibi olan bir abimizdir. western ortamında su olmadığı için pasaklı bir görüntüsü vardır ama mükemmel nişancılığıyla ipten aldığı adamlar bu pasaklı halini bile cool göstermeye yeter.
devamını gör...
kendisinin bir resmini çok beğenip poster bastırmak istemiştim. aynı resmi, (bkz: into the wild)'daki chris kardeşimizin dolabının üstünde görünce yaşadığım mutluluğu anlatamam. garip bir şekilde heyecanlanmıştım.
devamını gör...
clint eastwood adem elmasının gereğinden fazla çıkık olamasından sebep, yönetmenler ilk dönemler reddetmiştir. ancak western filmlerinde farkettiyseniz boynuna bir lastik geçirir. işte o adem elmasını kapatmak içindir.
devamını gör...
yönetmen olarak çok takdir topluyor.

misal space cowboys'u ben sevmedim. yani, başarılı bulmadım. gran torino'ya da öyle çok ölmedim. boksör kızı izleyemedim, sıkıntıdan boğuldum.

sanırım kirli harry hadisesi daha çok yakışıyordu.

gene yetkili, saygın bir abimizdir.

matyu donahuhuhuaeyi beğenenler var. hoş değil.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.