cnn türk

gürkan zengin'in dediği gibi ciyenen türk de bir geçiş noktasıdır sadece iyi sunucular için. stüdyo konseptlerinde de bir olmamışlık, bir sakalet göze çarpıyor zaten. verilmek istenen 'uluslararası anında habercilik' yapılan küresel bir televizyon imajını yansıtmıyor stüdyo. belli bir hakim renk tonu yok kanalın. ntv'nin cavit çağlar dönemini yaşıyor ciyenen türk.
devamını gör...
an itibariyle iran hakkında belgesel yayınlıyor bir saattir ekranda belgeselin izlenmesini zorlaştıracak şekilde "devrimini arayan ülke" başlığı duruyor.
sen anlamadın mı hala mesele iran meselesi değil. hadi gel.
devamını gör...
akp-cemaat kavgasında tarafsız olduğunu düşündüğüm kanal. her iki tarafın görüşlerine de yer vermesi güzel olan tarafı. ne samanyolu ne de hükümet kanallarını izleyesim gelmiyor.

bugün hem başbakanın mitingini, hem de kılıçdaroğlu nun mitingine yer verdi. doğru olan budur.
devamını gör...
son günlerde tarafsız bölge programı başı çekmekle beraber, internet sitelerinde ve diğer yayınlarında resmen gezi parkı'na davet edici nitelikte konuşmalar ve yazılar geçiyor.
geçen yıl yapılan gezi parkı'nda yaşanan olaylardan daha büyük olması bekleniyor babında çeşitli açıklamalar yapanlar da yine aynı kanala konuk olarak geliyorlar.

halkı o gün neyle kandırdılarsa bugün de yine aynı şeyleri söyleyerek gezi parkı çapulcularını heyecanlandırıp 31 mayıs'ta tekrar ve daha büyük olaylar çıkarmak için var gücüyle çalışıyorlar.
devamını gör...
an itibariyle paris'te katliam 12 ölü manşeti atmış haber kanalı..

marslı olsam fransız tivi kanalı sanarım..

kadın sunucu an itibariyle dünya karanlık bir gün yaşıyor diyerek üzüntüsünü belirtiyor..

nerdeyse 70 yıldır ortadoğu ve dünyanın belli bölgelerinde müslümanlar sistematik olarak katledilirken bu manşeti hiç görmemiştik...tabi adamlar en seksi dile sahip insanlar oğlum..müslümanda değiller..hemde medeniler...öldürenlerde islam menşeili olarak pompalanınca böyle manşet atılmaz mı..

ulan bu fransa benim atalarımın memleketi cezayir'de müslüman katliamı yaparken hristiyanlık terörist din olarak ilan edilmedi..zaten biz müslümanlara göre hristiyanlık'ta kutsal dindir.ilahi olan hiçbir din terörist değildir..benim atalarım öz memleketlerinden hicret ederek osmanlı'ya sığınmışlar..
devamını gör...
konuşmacılarının çoğunu toplumun değer kodlarına yabancılaşmış kişilerden seçen kanal. araya bir de konu mankeni işlevi görsün diye karşı görüşten birilerini çıkarır. tek dertleri müslümanlar üzerinden islamı itibarsızlaştırmak. kendi düştükleri aşağılık kompleksi çukuruna müslümanları da çekme çabasındalar. oryantalizmin yerli şubesi olma görevlerini canla başla icra etmekteler.
devamını gör...
charlie hebdo olayının yaşandığı gün spikerlerinden birinin islam'da şiddetin varlığını kabullenmemiz gerektiğine dair bir şeyler zırvaladığına ve bunu da konuğuna onaylattığına şahit olduğum kanal. izlemek çoğu zaman tahammül istiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.