cogito sözlük yönetimi

3. (Tematik)
provokasyon sebevbiyle bir kaç yazara ceza verdiler geçenlerde. bir kaç yazar daha var ortamı provoke eden onlar da almalı. almazsa ortada bir haksızlık söz konusu olacak bana göre. ben provokasyon sebebiyle cezaya karşıyım bırakın herkes istediği gibi yazsın adamların paranoyak olduğunu bir müddet sonra idrak edecek cevap yazmamaya başlayacaklardır, cevap yazsa bile herkes istediğini yazmakta serbest olmalı nerde düşünce özgürlüğü? akraba çekincesinden dolayı face'de,twitter'da yazmayıp buraya yazıyoruz sonuçta. dediğim gibi umarım o elemanlar da gerekli cezayı alırlar.
devamını gör...
4. (Tematik)
entrylerimi yazım hatası nedeni ile silmemeleri gereken yönetim, şimdi bu kadar gönül verdik yazdık braya, adımız var yanlışlarla gelenkarizmamız var, çizmeyin la karizmamı, dursun hatalarım orada ne var ki? sözlüğümüz bunu adam kayırma olaral algılamaz vallahi, ben böyle varım yahu!
devamını gör...
5. (Tematik)
o tv5 yayınında uvey ve dervişi gördükten sonra gözümde potansiyel bir ışid, el kaide, el nusra, eta, ira ve bilumum toyota pikaplı afrika çetelerinin canlandığı oluşum. şu ışid'i sileyim, sözlükten atılmam için yeterli sebep görülebilir. derviş'in foturafını görmüştüm gerçi ama böyle canlı konuşurken görmek başka oluyor.

uvey beni şaşırtmadı. ilkokul, ortaokul zaten fiks 3 numara ama bu kardeşimiz kesin lisede de 3 numara traşlıdır. haliyle karşılarında azıcık tedbirli durulmasında fayda mülahaza ettiğim oluşum. bir de bunun treq'i var...

devamını gör...
6. (Tematik)
şu an 4 yönetici, 13 moderatör oldukları yazılı.

kim olduklarına ilişkin tam bir liste yayımlansa ve değişiklik oldukça güncellense de kimlerden oluştuklarını takip edebilsek??
devamını gör...
7. (Tematik)
yaptığım araştırmalar sonucunda, 4 yönetici ve 12 moderatörün isimlerini yakaladığım yönetim ekibi. 13. moderatör lütfen kusuruma bakmasın, düşündüm ama çıkaramadım. onu da bana iletirseniz tanımı güncelleyeyim..

monark
derviche moderne

yöneticiler
uvey
trequartista
server

moderatörler
exception
filipina
husûf
ilşah
maximilianus
zoraki yazar
ekol
ilgili kullanıcı hesabının sahibi
alias
hâmi
dünyaya gelişine vuran adam
madmin


devamını gör...
8. (Tematik)
ortalama ayda 30-40 bin entrynin girildiği bir sözlükte 4 yönetici ve 13 moderatör bayağı bir fazla. anladığım kadarıyla bazı yazarların gönlünü yapmak için bu rütbeler veriliyor. yoksa bir icraat göremedim.
devamını gör...
12. (Tematik)
itham edileceğine; evet ,evet; koşun ve uzaklaşın denr.

insanlar vakit ve emek harcıyorlar; böyle incisel yaklaşımlarla ehehehe metoduyla ithamı hak etmiyorlar.

sözlüğün idaresinde olan biteni bilemeyiz; ama böyle sığlıklara gerek yok.
devamını gör...
13. (Tematik)
özel mesaj okuma konusunda resmen ve alenen iftiraya uğrayan ekiptir.
bana ne sizin özel mesajınızdan, siz moderatör olsanız ilk beklentiniz bu mu olacak?
devamını gör...
14. (Tematik)

küfür ve hakaret içerikli tanımların sıkı bir ekip tarafından tespit edilmesi için üye sayısının fazla olmasında fayda olduğunu düşünüyorum.
bazı yazarların ve okurların gönlünün kırılmasını önlemektir bence amaç. yani gönül yapmak filan değil.
verilen ise "rütbe" değil, normalinden çok daha fazla mesai ve emek gerektiren bir sorumluluktur.

devamını gör...
16. (Tematik)
özel mesajları modların da görebildiğine dair o kadar çok yaygara kopartılınca "lan yoksa okunuyor da bi' benim mi haberim yok" diye işgillenmem gereken yönetim sanırsam. ben de burda başlık, tanım düzelteyim, tematik kasayım diye uğraşayım. saf mıyım ne?

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

dipnot:
ironiden anlamayan nesle büyük puntolarla uyarı: ağır ironi içerir.
devamını gör...
18. (Tematik)
dikkat edilirse bir kısmı sözlüğe girer fakat aktif olmaz. işte o arada hep mesaj okuyoz biz. yönetici panelinde de kısır günlerimiz oluyor; bütün mesajları konuşuyoz, tüm yazarların dedikodularını yapıyoz.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.