çok yanlış kişiye çok yanlış mesaj atmak

1 /
akıllara o malum muhtarı getiren vahim durum.

(bkz: mahalle whatsapp grubuna çıplak fotoğraf atan muhtar)

bu duruma düşmemek için yapılması gereken şey çok basit aslında, önce konuşmak istediğiniz kişiyi bulup sonra mesaj yazmak ya da fotoğraf eklemek. özellikle fotoğrafları galeriden paylaş yapıp göndermeye kalkışmak sıkıntı yaratabilir. tabi ne olur ne olmaz diye gereksiz wp gruplarını da arşive kaldırırsanız ekranda kalıp parmağınızın ucuna gelmezler.

not: bu tavsiyeleri veren yazar geçenlerde silmediği bir alışveriş konuşmasından dolayı tanımadığı bi adamı aradı yanlışlıkla whatsapptan. bu da neymiş diye bakarken aradım gitti ya la adamı. hemen kapattım ama çalıp çalmadığından emin olmayıp engelledim bi de.* sonuç; işinize yaramayan konuşmaları da silmelisiniz.
Saniyenin ondan biri kadar bir sürede yapılan işin yanlış olduğu anlaşılır fakat iş işten geçmiştir. Saatin hiçbir önemi yok, kafa yerinden gitmiş ve olağan işini yapamayacak kadar yorgunsa sonuçları çok ciddi olabiliyor. Ama diğer taraftan da komik işlere de yol açar. Yine de mesaj atarken hemen göndermek yerine durup bakmak lazım, artık mesele en nihayetinde saliselere kaldı.

Tanım: elin alna vurulmasına ve meşhur sövme kelimelerinin serdedilmesine sebep olacak iş.
bırakınız yapsınlar bırakınız atsınlar ki bu vesileyle görmediğimiz yanlarına şahit olup ona göre gardımızı alalım. mesela efendi bildiğimiz kişinin özel görsel ya da ağır sövgü mesajlarını görerek o kişinin tersinin çok terslik bir durum olduğunu öğrenebiliriz. yaşasın engelle butonu...
zamanında babama atarak gerçekleştirdiğim eylem.

kızın biri ile mesajlaşırken , iş baya uzadı vakit epey geç oldu ve tuhaf tuhaf konulardan konuşmaya başladık. sonra gece 3.30 gibi baya yaratıcı bir mesaj attım kıza. kıza atsam tamam asla sorun değil tabi. ama 5 dakika sonra nasıl becerdiysem onu babama attığımı fark ettim.

ve beni aldı bir stres, bunaltı ve panik. kız kardeşime telefon açtım mecbur. dedim "bak babama bir mesaj attım yanlışlıkla , git o mesajı sil. sil ama sakın okumaya falan kalkma. direkt sil". kızcağız sağ olsun gitti babamın telefonuna ulaştı ve sildi. ama okudu mu hala bilmiyorum.
bir arkadaşımın başına gelen olay. sevgilisine cinsel organının resmini atmaya çalışırken,hiç tanımadığı bir kadına göndermişti ve aylarca mahkemeyle uğraşmıştı..

tanım : sonu felaketle sonuçlanabilecek eylem.
telefonu mikrodalga fırında 900 derecede 1 dakika pişirerek patlatma endikasyonu hadise.

kuzenim yazmış, ben değil, olabilir mi böyle bir şey, herkesten sil, hayır sadece benden değil, teknoloji senin neyine.

*