constantine

1 /
filmi mükemmel, dizisi berbat olan yapım. hıristiyan dünyası pek hoş karşılamadığından 2. filmi gelemedi, tam olarak gene bu yüzden imbd puanı düşüktür.
dc'nin vertigo adı altında yetişkinlere yönelik çıkarttığı çizgi romanlarla tanıştığımız karakterin sinema filmi.

constantine abimiz aşırı cool, dünyayı umursamayan, dünyaya gelen şeytanları cehenneme geri gönderen bir sigara müptelası. filmin cehennem tasvirleri çok çok iyi. Constantine'in fedakarlık yaptığı için cennete yükseldiği efsane sahnede de cenneti görme şansı buluyoruz. yine çok güzel yansıtabilmişler seyirciye. depresifseniz daha bir şevkle izliyorsunuz filmi. artık kaçıncı kere izlediğimi bilmiyorum ama son izleyişimde bunu farkettim.

ve gördüm ki hayatın beni getirdiği son nokta constantine. elinden sigarayı düşürmemesi olsun, öksürük krizleri olsun, dünyayı umursamayışı ve depresifliği olsun, o yavaş hareketleri falan olsun izlerken kendimi gördüm. tek bir fark kaldı ben kutsal mermiler doldurduğum pompalı silahımla şeytan avlamıyorum. o da küçük bir kusur ve fark işte.

(bkz: sigara içmeyi çekici kılan sinema karakterleri)

keanu reeves filmi daha da çekici kılıyor. karakteri çok iyi taşımış. onu anmadan olmazdı.
dizisi gayet sığ ilerliyordu ve bir yere bağlayamadılar. lost gibi saçmaladılar. kaldırılması bir yana sadece matt ryan'ın oyunculuğu için izlenebilir.
sahur sahur bak yine izleyesim geldi. derviş reyis sen de seviyordun gel hacı birlikte izleyek, çay da var hem de bonzaili, sigaramız da var. keyf. tüttürürük.