converse

1 /
Berbat ayakkabılara sahip ama neyin altına giysen gittiği için mecbur alıyorsun.
Ayak sağlığı düşmanı.

Edit: güllü dallı eteklerin altına gitmiyor diye ‘hiçbir şeyin altına gitmeyen zevksizlik abidesi ayakkabı’ olmuş. Benim her şeyimle senin hiçbir şeyin aynı mı güzel kardeşim.
kaldı mı? Dönemin gençleri tercih ediyor mu? Maalesef bir ayakkabı firması artık bu dönemde tek model ayakkabı ile devam edemez (mağaza da )
Özelliği, giyildiği her halinden belli olurcasına sağa/sola yatması, birkaç ayak iziyle süslenmiş değişik lekeler, çamur izleri ve belki değişik bağlama stilleri. Ama pisliği olmazsa olmazı. Yaşanılır, yaşanmış, yaşamış bir ayagın olduğu gösterilmesi lazım. Klass.
kendi bez, altı kauçuk ayakkabı. oldukça ön yargılıydım onu kullanmadan önce. ama kullanıp, rahat olduğunu, görece hafif olduğunu ve problem çıkarmaya haliyle sevdiğimi görünce devamı geldi. fakat deforme başlayınca, bir tahtakurusunun ahşaba dair ne varsa sirayet etmesi gibi işliyor malzemeye.
Bir zamanların modası. Bana hiçbir zaman güzel gelmedi hiç de giymedim. Çok şükür geçti.

Artık bileği açıkta bırakmak moda. Onlar da kireçleme romatizma gibi hastalıklar yaşamaya başlayınca biter.
Chuck Taylor dede tarafından kurulmuş aynı isimde ayakkabıları bulunan görünüş olarak her zaman her dönem gideri olan lakin yere fazla yakın tabanından dolayı çok da fazla ortopedik olmayan bir klâsik.