cradle of filth

en sevdiğim şarkılarının "the death of love" ve de vokalinin dani filth olduğu şarkı sözlerinin içerdiği cümlelerin anlamlarının(bkz: d'arc) ve dani filth'in ses aralığının bu şarkılara kattığı yorumun bünyede naneli sakız etkisi yaratıyor olduğu çok şahane grup.

--- (alıntı) ---

for only in the grip of darkness.
will we shine amidst the brightest stars.

--- (alıntı) ---
devamını gör...
şarkılarında klavye kullanmalarından ötürü black metal yaptığı sanılan ingiliz ekstrem grubu. gothic metal türüne de örnek gösterilirler. summer dying fast, no time to cry vb. başkalarını gençliğimizde sırf dani filth'i dinlemek amacıyla hayatımıza sokmuşluğumuz vardır.
devamını gör...
satanizmden çok gothic öğeleri öne çıkarmış grup.dani filth'in aşmış vokali,temiz ve daha senfonik albümleri fark yaratmalarını sağlamıştır.
devamını gör...
kendi şarkıları iyidir güzeldir, ama cover konusunda ayrı bir boyuta gitmiş gruptur.

fear of the dark*, sleepless*, hallowed be thy name *ve black metal* coverları muhteşemdir, mutlaka ve mutlaka dinlemelidir.

cover denilen hadisenin hakkını veriyor adamlar. coverladıkları şarkılar kesinlikle orijinallerinden kat be kat daha iyi olduğu için bir daha orijinallerini dinleyesi gelmiyor insanın.
devamını gör...
kişiden kişiye değişebilen bir yapıya sahip olan ingiliz gothic metal grubu. en son nymphetamine ilk çıktığı zaman eskileri yad amacıyla tekrar bakmıştim, her ne kadar eski tatları olmadığını bılsem de. lakin vokalleri dani filth'in yeri vokal alemi içinde çok üst düzey bir yerdedir. bir diğeri için;

(bkz: chris burnes).
devamını gör...
ergenlik yıllarımdan hatıra kalan gruplardan kendileri. bazı klip temaları gotik, rönesans biraz da mitolojik simgelerle bezeli kenardan da +13 +16 öğeleri barındırmakta. adamlar ben yokken müzik yapmaya başlamışlar. 8 yıl geçmiş bi the death of love'ın klibine göz atayım dedim... gençliğimi ergenliğimi heba etmişim şunları dinleyip izleyeceğim diye.

devamını gör...
çoğunlukla pornografik içerikler barındıran ingiliz metal grubu.
en iyi yorumladığı düşünülen şarkısı "hallowed be thy name" olmakla birlikte, "ark angel" şarkısı satanistlerin ayininde fon müziği olarak kullanılır. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.