cüdâ

1 /
#7190614 küllüm yalan. Abbara Kahvede neo-islamcıları anlamaya çalışıyoruz. Kendi özgürlüğünü eline almak uğruna Çocuğunu bakıcılar mahrum eden, kazandığı paralarla bakıcı sektörüne cansuyu veren hanımları anlamaya çalışıyoruz. Tabi arada bir de travma tacirlerine yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz ama o çok önemli değil.
#7188734

Cehaletten kurtarıyorum. Muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaya çalışıyorum. Cehalet ve karanlıkla var gücümle savaşmaya devam edeceğim. Kabak tatlısı ve Pırasaya açtığım savaşı kazanırsak sonunda ay’a ayak basan ilk Türk olacağız!
@cüdâ #7185272 no’lu tanımında yorulmanın tanımını yapmış, sonra ardından ilgili mevcut derde devâ olabilecek bir de çözüm önerisi getirmiş.
Mevzu aslında kitabî olarak tam da böyleyken pratikte bu kural işlemiyor ne yazık ki… dertlerin altında ezildikten sonra küfeyi kenara koyup dinlenecek mecal kalmıyor insanda. Yol boyu ilerleyip son birkaç adımı atamamak gibi. Tonlarca ağırlığı kaldırdıktan sonra göz kapağını kaldıramamak gibi. Her yere koşup içine yetişememek gibi…

Heves lazım. Kuvvetli bir sırt lazım. Tutunmak lazım. İnanmak ve güvenmek lazım. Umudu ve sabrı kuşanmak lazım.

Hem ne diyordu hatırlayalım: hud suresi 81: “Sabah yakın değil mi?”

İnanıyorum ben, tüm bu alabildiğine karanlığına rağmen o kardan aydınlık sabahlar çok yakın inşallah.
aiyy en sevdiğim nickaltı.

cüdâ iki nickaltını hak eden verimli, düşünceli, kibar ve anlayışlı bir yazar. dikkat ettiği noktaları fark ettiğimde beni uyandıran tavrı, hayatını çekidüzene sokmaya çalışırken ki zorlanışındaki sabrı gördükçe saygı duyuyorum. anlamadığım bir şekilde bu sözlük için olan bu yıpranışını görüyor ve tüm bu uğraşı için tekrar tekrar tebrik etmek istiyorum.

tatlış bir insan, böyle insanların karşısına da böyle insanlar çıkmalı, birlikte yakacağız bu gezegeni, tam destek. *