düşmanımın düşmanı dostumdur

iran'ın chp ile iş tutup akp'yi devirme işbirliğinde görülmüş en son bu dostluk. görenlerin yalancısıyız; eski düşman yeni dostlar çok uygunsuz halde yakalanmışlar. haber kemalist medyada yer almazken, diğer medya kuruluşları beraber yakalandıkları resimlerin neredeyse tamamını mozaikleyerek vermişler.

iran hükümeti, alevi dedelerini ülkeye davet ederek türkiye'de ki iktidara karşı nasıl işbirliği yapacakları hakkında görüş alış-verişinde bulunmuşlar. görüşmede başta aleviler olmak üzere kemalistlerin geçmişte iran'ın devrimci lideri humeyni'ye ettikleri hakaret hiç gündeme gelmemiş. kemalistlerin, müslümanlara hakaret kastıyla "irancı" dedikleri, en kötü sürgün yeri olarak müslümanlara iran'ı layık gördükleri de gündeme gelmemiş.*
devamını gör...
2014 ve 2015 yılllarında yapılacak 3 seçimde belirli kesimlerin oy verme eğilimlerinin belirleyicisi olacak ilke.

bakmayın ilke dediğime, ilkesizliğin son noktası aslında.
ömrü boyunca hiçbir davası, hiçbir ideali olmayan, sadece kendi grup/cemaat/camia/parti çıkarlarına göre hareket eden insanların kendi grup çıkarlarına zarar gelmesin diye bu ilkesizliğe dört elle sarıldıklarına şahitlik ediyoruz son zamanlarda.
adamlar kendi grup çıkarları için daha geçen sene savunduklarının 180 derece zıddını savunup, şu ana kadar kendilerini aşağılayan, hor gören adamlarla ortak hareket edebiliyorlar.

bu anlayışı ilke edinmişlere tavsiyem: bir duruşunuz olsun. değerleriniz olsun. tek kriteriniz kendi grup/cemaat/camia/parti çıkarlarınız olmasın.
devamını gör...
ilkesiz insan/toplum/yönetim felsefesi. düşman olarak kişiyi/topluluğu tanımlayan oluşumların içine düştüğü durum. esasen muhalefet ya da düşmanlık edilecek şey o kişi ya da kurumun uygulamalarıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.