dünya kupası

bu sene kaldıracağımıza canı gönülden inandığım kupa. haydi türkiyem sen çok yaşa.
devamını gör...
bugün playboy'undan* apaçisi'ne* bir minibüs dolusu insanlaydım birkaç saatliğine.* ve muhabbet bir kere bile dünya kupasından açılmadı. şimdi fark ettim. bence büyük gelişme.
devamını gör...
her ne kadar türkiye hiç katılamasa da ramazan ayı gibi beklediğim kupaların en büyüğü. bugün nostalji yaptım da biraz. özledim lan.*
devamını gör...
2010'da düzenlecek olanına ülkemizin katılabilmesinin mucizelere kaldığı turnuvadır.
devamını gör...
yaklaşık beş kg saf altından oluşan, kupa. bir türk olarak herkesin içinden geçen düşünceyi açıklıyorum;
"lan beş kilo altın bozdursan ne para eder peefff.." hani yanlışsam söyleyin.
devamını gör...
uluslararası futbol federasyonları birliği (fıfa)'nın dört senede bir düzenlenen futbol organizasyonudur. ayrıca en keyifli geçeni amerika 94 dünya kupasıdır.

devamını gör...
alması nasip,tutması kısmet olmayan;milli takımımızın ve biz gariban türk milletinin kızıl elması...
devamını gör...
şekil itibariyle, üzerinde dünya kabartması olan, 1930 yılında yapılmaya başlanan, uluslararası futbol organizasyonuna verilen ad.
devamını gör...
ilk olarak 1962 de ikinci olarak 2002 de katıldığımız, bi daha da 2042 de katıla bileceğimizi ümid ettiğim kupadır çünkü istatistiklere göre 40 yılda bir katılmaktayız.
devamını gör...
2010 dünya kupası.
favoriler: brezilya, ispanya,
plase: arjantin, italya, almanya, ingiltere
süpriz: fransa, portekiz, hollanda,

devamını gör...
dünya kupaları her ne kadar futbolun tartışmasız zirve organizasyonları olsa da tüm hayatını dünya kupasına göre tanzim eden, olur olmaz yerde dünya kupasından bahseden insanları görünce de insanın içi acıyor. bu açıdan benim gibi bir zamanların futbol manyağı bir insanı bile bıktıran muhabbetlerin kaynağı organizasyon.
devamını gör...
fifa dünya kupası, uluslararası futbol federasyonları birliğŸi (fıfa)'nin 4 senede bir düzenlenen futbol organizasyonudur. 1930 yılında yapılmaya başŸlanmışŸ 1942 ve 1946 yılında ıı. dünya savaşŸı nedeniyle yapılamamışŸ olan dünya kupası'na gitmek için dünya üzerindeki 200 milli takım 2 sene boyunca mücadele verirler. yapılan 18 şŸampiyonadaki en başŸarılı takım kupayı 5 kez kazanan brezilya'dır. dünya kupalarının http://18.si 2006 yılında almanya'da düzenlendi kupayı fransa milli futbol takımı'nı penaltılarla 6-4 geçen italya milli futbol takımı kazanmışŸtır. bir sonraki kupa 2010'da güney afrika cumhuriyeti'nde düzenlenecektir.
*
devamını gör...
4 yılda bir yapılmasından mıdır nedir bilinmez çok başka bir havası olan şampiyona. tribünlerinden, oyuncularına kadar her biri ayrı efsaneler barındırıyor. dünya kupaları dendiğinde diego armando maradona, pele, johan cruyff, batistuta, zico gibi isimler gelir hep akıllara.
devamını gör...
hayatımıza vuvuzelayı katan, dört yılda bir düzenlenen en büyük futbol organizasyonu.
devamını gör...
beraberliği bozmayan kupa. üç yazar arasında monark kura çekmeli..
devamını gör...
sırf eşit gitsin diye ilk iki tanıma verdiğim artı oyu geri aldım. şimdi her üçü de kupalı oldu tekrardan.*
cl'den sonra en güzel kupadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.