daft punk

1 /
dağılmış olan grup.

"hepi topu 2 kişisiniz, ne dağılması" diyemiyor tabii insan. artık solo albümleri bekleriz biz de.

ve tabii artık akıllarda tek bir soru var: artık kaskları çıkaracaklar mı? yoksa kasklı olarak ayrı ayrı solo kariyerlerine devam mı edecekler? pek güzel olmaz o zaman da gerçi. iki kişinin bir karizması bir havası vardı. bir de artık kendileri seyircilerin arasında takılıp iki tane adama kask giydirip sahneye çıkarıp onları izleyemezler herhalde. sağlık olsun.
Şu dünyada iki grubu haddinden fazla sevdim ikisi de dağıldı:

-mutemath
-daft punk

Dünyalıkla oyalanma imkanı vermeyen allaha hamd olsun. bu akşam da random access memories albümünü karşıma alıp youtube'dan instant crush dinleyerek ideal kaskımı internetten arayıp ruhlarını şad edeceğim.
synthpop, techno, elecktropop gibi birçok kategoride şaheserler ortaya koyduktan sonra aldıkları kararla 28 yıllık kariyerlerinin ardından ayrıldıklarını bir video ile duyuran grup.

gözler yaşlı.

giorgio moroder acaba şimdi napıyordur?asla eskimeyen parçalar yapan grup. 6-7 senelik şarkıları bile playlist’imin daimi üyesidir ve hiç sıkılmadan dinlenme potansiyeline sahiptir. bu vesileyle efsaneyi hatırlamış olalım:

">git
kafalarına motor kaskı takıp yola çıkmış adamlar olarak gayet güzel yol almış gruptur kendileri. elektronik müzik bakımından pek kaliteli işler yapmış, özgün duruşlarını da bozmamışlardır. En sevdiğim yanları insanın içini açan, birdenbire mutlu bir havaya adım attıran müzikler yapmaları. ders çalışırken, tez yazarken, ödev yetiştirirken arkada hafiften çalmasına kimse ses etmez herhalde. En taviz vermez metalcinin bile bağrına bastığı, benimsediği bi güzel gruptur daft punk.
90'lı yıllardan beri yaptıkları bütün şarkılarla elektronik müziğe damga vuran, vurmuş olan fransız grup. Şarkılarındaki o yapılırken verilmiş özeni, ince ayrıntıları hissedebiliyorsunuz.

--- alıntı ---

i turned away, 'cause i thought you were the problem
Tried to forget until i hit the bottom
But when i faced you in my blank confusion
i realized you weren't wrong, it was a mere illusion

--- alıntı ---