dahiliye

1 /
kişki binim de bitseeee dediğim anabilim dalı. endokrin falan nefroloji falan romatoloji falan anamı ağlatıyo anamıı.
he bı de cerrahiyle aralarında ezelden beri en bilen biziz en işe yarayan biziz kapışması olan anabilim dalı. dahiliyeciler her fırsatta cerrahiye, cerrahidekiler de her fırsatta dahiliyecilere b.k atıyor biz de ortada bunları izliyoz shjsjsjshsh.
yarın resmen başlayacağım staj. bu senenin en malign 3 stajı arasında kendisi. inşallah kök söktürmez, göz numaramı x5 yapmaz, geceleri uykusuz bırakmaz.
iyi anlaşalım olur mu sevgili iç hastalıkları anabilim dalı.
iç hastaliklari git bilimlerde egosu cerrahiyle yarisacak duzeydedir. cok fazla okuma gerektiren, ayni zamanda okumayi seven tıp ogrencilerinin sectigi uzmanlik alanidir genelde.
mhrs portalını kullanarak sıra almanın mümkün olmadığı poliklinik. zaten alsanız bile randevu tarihi gelene kadar ya ağrıdan ölürsünüz ya da hastalık geçer. günlerdir anneme randevu almaya çalışıyorum yok. şu an en erken tarih olarak ayın 24üne randevu gözüküyor. ancak en geç 15 gün sonrasına randevu alınabildiği için de teknik olarak ayın 24'üne randevu almak mümkün olmuyor. bu bahsettiğim şey öyle bir metropol falan da değil hani. taş çatlasa 300bin kişi yaşayan kütahya'da.

ulan hani istediğimizde doktora gidebiliyorduk. hani hastane kuyruğu çilesi bitmişti. aynı durumu ekran başında yaşayınca rezalet olmuyor mu? aynı durumu geçen hafta istanbul'da yaşadım. muhtemelen başka hastanelerde de benzer şeyler yaşanıyordur.

git