dave mustaine

1 /
gençlik yıllarımda karşılaştığım, kendisine yapılan bir dublaj yüzünden gözümdeki tüm ciddiyetini kaybetmiş abimizdir. ne zaman bir röportajına denk gelsem, her cümlesinin sonunu "'niye?' diyecek olursağız" şeklinde tamamlıyorum. ulan şunu ilk izlediğimden bu yana asır geçti, yaşlandık, kıllarımız kadayıf oldu ama videoya halen daha yarıla yarıla gülüyorum. helede o ebru gündeş'li kısım... tövbeler tövbesi.

ilgili video en aşağıdadır.

- metalikha'dan ceyms hetfiıld'dan ayrıldığını duydum. gerçi rehin alınmış emme ben, gerek gitar çalan, gerek vokal yapan bir megadeth solisti, gitaristi olarak metallica'ya tekrar girme şansım var mı? bunu larslan, körgünen gonuşmağa geldim. gerçi körg ekmiş, gelmemiş. uğa alındım, alınmasına alındım emme "neden gelmedi? sorgulamayacaam. ceyms hetfiıld iyi bir solist amma rehin tutuluyor. ben de yeterince para gazanmama rağmen, amacım tamamen iyi bir müzik yapmak. ama "neden?" diyecek olursağız megadeth'ten sıkıldım. megadeth iyi bir grup olsa da ben yıllarımı verdiğim için sıkıldım. o yüzden metallikha'ya geri dönmek gibi bir niyetim var. ceyms hetfiıld gruptan ayrılmış, o yüzden geldim ben. geldim ki beni dinleyin hiç bir zaman beni dinlemedin...

- iyi ama yağğnı kaç para alacam?

- yani megadeth'ten kazandım ama o önemli değil, ceyms'in gittiğini duydum o yüzden geri geldim, beni anlıyor musun, o yüzden. "niye?" diye soracah olursan ben paranın derdinde değilim, sadece metallikha'da tekrar çalma gibi bir isteğim var. "niye?" diyecek olursan ebru gündeş'in arkasında dahi çalma teklifi dahi alan bir insan oldum ben. düştüm! gözden düştüm.. herkesler alay etti. "niye?" diyecek olursağız hetfiıld'ın göpeğini tekmeleme dedigodusu çıkmış, kim çıkarttı bilmem. "niye?" diyecek olursağız, ilgilenmiyorum. ama lars'ın bu konuda parmaağa olduğundan şüpheliyim. ama bugün garşısına gelip gonuşuyorsam bir şeyler halledilebilir gibi geliyor. since de öyle değil mi?

ya bir dakka beni bir dinle "niye?" diyecehk olursan çünkü yorgunluk var. ağzımı bile oynatmadan konuşabiliyorum yorgunluktan dolayı."

Megadeth ile ilgili sevmediğim tek şey. Dave mustaine in mıy mıy ağzının ucuyla söyleme stili. Besteleri harika müzikal açıdan olması gerektiği gibi parçalara sahip grubun en zayıf halkası Dave. Metal müzik için arzu edilen ses yeterliliği bu adam da yok. Ne zaman Dave şarkıya girse tüm parçanın gazını alan tuhaf bir sesi dahası söyleme tarzı var. Hâlbuki bir yerde patlamasını bekliyorsun hadi lan gir artık parçaya diyorsun tüm parça boyunca aynı ölmesek sesle devam ediyor.
13 Eylül 1961, kaliforniya doğumlu Megadeth grubunun kurucusu vokalist ve gitaristtir.

--- alıntı ---

Dave Mustaine 1991'in Eylül ayında Pamela Anne Casselberry ile evlenmiş bu evliliğinden Justis David ve Electra adında iki çocuğu olmuştur. Pamela Anne Casselberry ile birlikte Net Worth Coffee Brokers adındaki kahve firmasının sahibi ve TheLiveLine adlı sosyal iletişim sitesinin kurucusudur. Bunun yanında, Gigantour adlı müzik festivali de kendisinin önderliğinde başlamıştır.

--- alıntı ---
--- alıntı ---

a rhythm guitar player;
which is creating godlike solos.
which is playing them flawlessly.
which is the best rhythm guitar player ever.
which is a great song-writer at the same time.
his name is dave mustaine. thank you genius, thank you so much; you are the true pioneer of heavy music. do not die, okay?

--- alıntı ---
1961 doğumlu efsanevi megadeth grubunun kurucusu,vokalisti ve gitaristi. her şeyi..

metallica ile kan uyuşmazlığının sonucunun ardından baş gitarist david ellefson ile megadeth'i kurmuşlardır. trash ve heavy metal'in duayenleridir.

yaşamış olduğu bir kaza sonrası, sinirlerin de meydana gelen bir zedelenme nedeniyle kariyeri sekteye uğramış ve eski günlerini bir türlü yakalayamamıştır.
müzik filozofu.

yok, bu adam bu kadar düşünerek nasıl yazıyor bu şarkıları.

Ama vokal olmasın, gitmiyor sesi, o ne lan, "dis is dı endgeyyyyyyyyyym" falan, maskülen bi adam bulun ehe.

sesi de kraldır gerçekten, biraz yumuşak ama amerikan aksanı ile bu kadar oluyor... ne amerikalılar gördük gerçi, neyse.