deplasman golü uygulamasının kalkması

1 /
"deplasmanda oynayan takımın attığı goller geçersiz sayılacak, bu takımlar gol yemezlerse 3 puan alacak, yedikleri gol başına ise yarım puan hanelerinden silinecek" şeklinde düzenlenmesini beklediğim uygulama.
hatalı olduğunu düşündüğüm karar.

futbolun en büyük dezavantajı skor sayısının az olmasıdır bence.
maç başı ortalama 2.5 gol oluyor. yani ortalama ~35 dk'da bir.
bu yüzden oyunu yavaşlatan, skor sayısının düşüren uygulamaları azaltmak lazım.

deplasman golü deplasman takımlarına bir motivasyon oluyordu. çünkü deplasmanda puan kaybetsen dahi gol bulman halinde avantajını kaybetmemiş oluyorsun.
şimdi bu avantaj tamamen bitti.
2'li eşleşmelerin bir çoğunda 15'er dk'lık 2 uzatma olacak.
yani hem süre uzayacak hem de skor azalacak.
uefa'dan yapılan açıklamayla 2021/2022 sezonu itibariyle kalkmış kural.

atılan gollerde eşitlik halinde 15 er dakikalık iki uzatma yine bozulmazsa seri penaltı atışları tur atlayanı belirleyecek.

git
galatasaray olarak bizim için problem yok biz nasıl olsa saldırın aslanlar modundayız kuşlar düşünsün el kadar kuş zaten avrupaya gidemiyordu artık hepten hayal oldu.
uefa nın yakında kaldıracağını açıklaması.

--- alıntı ---

UEFA Genel Sekreter Yardımcısı Giorgio Marchetti, Avrupa kupalarında deplasman golü uygulamasının değiştirilmesi konusunda kısa zaman içinde bir çalışma yapmayı planladıklarını söyledi.
Antrenörler bu kuralın futbolda üretkenliği azalttığını ve ev sahibi takımları hücum etmekten ziyade gol yememek için savunma yapmaya teşvik ettiğini düşünüyorlar. dedi

--- alıntı ---
git

kapanıp kalarak 1-0 a ya da 0-0 a oynamak yerine belki doğru dürüst futbol oynanmasını sağlar belki de daha fazla uzatma ve penaltı atışı görürüz.

(bkz: deplasman golleri kuralı)
(bkz: deplasmanda atılan golün iki gol sayılması)