devamke

1 /
Türk Kürt kardeştir söylemini çok yanlış anlamış, Türkçe katili, varoş, itici ve Türk diline aykırı bir senkron olan sözcük artığı. Ağzımızdan ırak olması dileğiyle. Kullandığınız kelimelere dikkat edin, maazallah hak etmediğiniz nazarlara muhatap kalabilirsiniz.
İlk duyduğumda iflit olmuştum bu kelimeye. Dedim ne oluyor huuu, bu Türkçe nereye gidiyor. Nereden türüyor bu kelimeler diye selzenişte bulundum. Bakıyorum şimdi günlük kullanım hayatımızda kendisine yer edinmiş bile. Ne diyelim kıymetli yazarlar o zaman yazmaya devamke.
Böyle kelimeler o kadar yerleşti ki konuşmalara. 20 yaşında biriyle konuşuyorum ''.... de ne bileyim, dewamke, boş yapma,sal beni ''dışındaki kelimelerle cümle kuramıyor. Düzgün düzgün konuşmak varken bunları kullandıkça daha da artacak böyle garip ifadeler. Gereksiz.
Herhangi bi durum tespitinde kullanilan kelimelerden biri. Agiza yapistigi muhakkak. Cok kullaniyorum yukaridaki tanim bana dikkat ve ozen konusunda uyari olsun. Birakayim.*

Edito: bu kelimeyi 2 tanimda kullanmisim, kaldirdim efenim.*
Yapmayın, etmeyin, eylemeyin lütfen kullanmayın bu Ve buna benzer şeyler. Böyle saçma akımlara kapılmanın kime ne faydası Var arkadaşlar? Bunları kullanmak her seferinde sosyal medyada yaşayan bu kımıl zararlılarının mitoz bölünmeye çoğalarak yeni yeni yozlaşım kelimeleri çıkartmalarına ve toplumda daha fazla kullanılmasına neden oluyor Ve olacak.