Devletin sanayicilere vermiş olduğu destekler

1 /
Duyan patronlar hemen hazineyi soymaya seğürtmüştür .

Malatya Rota teksil. Üretimde 1 gün bile aksama yokmuş. Patronu kapatmış fabrikayı. İşçileri ücretsiz izine ayırmış.

Devletin fakir- fukaradan kesip patronlara aktardığı haram paradır.

Sanayici dediği de A b ve A.b.d'deki yahudi firmalarının doğa katliami yapan pis işlerine taşeron. İplikçi, dokumacı, kumaşçı, fason dikim. Hamallık yani.

Benim hakkım eniğinden cücüğüne zehir zıkkım olsun.

Sanayi bakanlığı yatırım destek ofisi, kalkınma ajansları ve kosgeb gibi kurumların sanayicilere vermiş olduğu desteklerdir. Nedir bunlar? Bazı Organize sanayi bölgelerinden yer tahsisi, makine desteği (yeni parayla milyon dolarlar), personel desteği (maaş, sigorta vb), personel eğitimi desteği vs birçok destek var.

Ama kime var? Sen bugün güzel bir proje yapsan, gitsen alacağın para 50 bin lira değil. Onu da sonradan alıyorsun. Türkiye'de 5li çete hariç ve iddia ediyorum devletten aldıkları para toplamları 5'li çeteden çok daha fazla olan bir grup var. Bunlar yerel sanayiciler. Milletvekilleri veya aracı kişi ve kuruluşlar vasıtasıyla esnaflıktan sanayiciliğe terfi etti bu adamlar.

2 ay süre ile çalıştığım bir firma vardı. Bu yavşaklar ne yapmış? Bunların fabrikası izmit'teydi. Orada 10 yıllık teşvik sürelerini tamamladılar ve anadoluda bir sanayi bölgesine geçtiler. Yeni geçtikleri yerde arazi, makine, personel desteği sular seller. Buraya kadar normal. Bunların izmit'teki yerleri kendilerine aitmiş ve taşındıktan sonra eski yerlerini kiraya vermişler. Dilovasında koca fabrika arazisi nerden baksan 100-200 bin lira vardır kirası.

Ulan devleti işte böyle soyuyorlar. Sen yeri olan adama ne diye teşvik verirsin? Senin benim vergim bunlara gidiyor. Bu firma bana asgari ücret verdi ve mesai vermedi çalıştığımda. Beyaz yaka mesai almazmış. Anana ver o zaman asgari ücreti. Ulan gözünüze dizine dursun be. Hakkım haram zıkkım olsun. Reis de bakıyor sanayicilere bilmem kaç milyar dolar teşvik vermişiz oo diyor işler tıkırında ağır sanayi hamlesi diyor. Ağır sanayiyi bilmem de ağır enayi olduğumuz kesin.

Edit: he bir de bu işim tuzu biberi var. Bu firmalar vergi mi kaçırmaz, vereceği vergi yerine yatırım yapar vergiden düşer. Yani doldur babam doldur.

İşini helal yapan, işçisine adil davrananlar amenna.

Edit2: lan bide bunlar ihaleleri de alıyorlar. Piyasaya göre fiyatı da kırabiliyorlar. Lan kıyamet kopması lazım batmaları için. Ama Allah büyüktür. Devlet bunları bi araştırsa Allah bilir stokçuluk yapan da bunlardır, parasını dövizde tutan da bunlardır (reis bozdurun diyor ya), alayı bunlardır.