dikilitaş

--- alıntı ---

sultanahmet meydanı’nda, ‘hipodrom’da bulunan obelisk (dikilitaş) mısır’ın 18 sülâle hükümdarlarından iii thutmosis’in (mö 1502-1448) asya’da kazandığı zaferlerin anısına 1450’de diktirdiği taştır.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu semte adını veren dikilitaş'tan karşı tepede bulunan nişantaşı'na yeniçerilerin ok attığı rivayet edilir. darphane binası bu semtte yer alır.
devamını gör...
yaşŸadığŸım semt. beşŸiktaşŸ'ın üstünde, darphane'nin iç kısımları. erkek semti midir ? öyledir de banane. cemaat açısından ele alırsak, Allah razı olsun yaklaşŸık 50 kişŸi bir camii de 35 kişŸi bir camiide eh işŸte...cihangir camii 8 kişŸi olduğŸunu düşŸünürsek güzel bir rakam. ebu bekir camii buranın güzel camiisi. konferans salonu, aşŸ evi, dil ve yetenek kursları...gurur duyuyoruz. külliye tarzında bir yapı.

parklarımız bol. her köşŸede bir tane. ergenler esrar tüttürüyor, serserisi bol semt. dürümcüde dürüm yerken silah sıkılır, her an her şŸey olur, polis sık devriye gezer.

bizim sokağŸın bitiminde atatürkçü düşŸünce derneğŸi şŸubesi var. molotof kokteyl attılar, bakkala ekmek almaya giderken, gelirken 40 kere gbt'ye girdim. bari ben sallasaymışŸım ?

neticede baktığŸında yaşŸanmaz. ah fatih, bir gün kavuşŸacağŸım sana.

edit: evet bir dikilitaşŸ'da var, padişŸah bilmem kaç metreden deve yumurtası vurmuşŸ.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.