dini biz yaşarız tüccarlığını siz yaparsınız

1 /
Seküler düşünce yapılı CHP'nin sorun etmeyeceği tespit. Muhsin Yazıcıoğlu'nun buna benzer söylemi vardı. Vatanın çilesini biz çekeriz, edebiyatını onlar yapar minvalinde bir söylemdi. Sorun CHP'nin münafıklığı değil, sorun Müslümanım diyenlerin İslam şuuru ile yaşamaması. Neyse ki zamanında Müslümanlıkla yoğrulan topraklar üzerinde yaşadığımız için, hala iş işten geçmiş değil sayın Tayyip Erdoğan. Ama hal ve gidiş iyi değil ahlaki yönden. 15 temmuz'da çok net gördüm maneviyatımızın hala baskın olduğunu. Ama azgın azınlık kadar davamızı sahiplenmeliyiz. Adamlar her kılığa giriyor iktidar olmak için. Biz sadece şeriata uygun yaşayacağız ve yöneteceğiz. Onların işi bizden daha zor aslında.
Kendi bağlamı içerisinde değerlendirildiğinde oldukça anlamlı bir cümle.
Hangi siyasi görüşten olursa olsun hakkaniyetli herkes sayın Erdoğan'ın samimi bir dindar olduğunu bilir.
Cumhuriyet halk partisi ise bir taraftan inanç özgürlüğüne karşı söylemler geliştiren bir yandan ise dini hassasiyeti olan seçmenden oy alabilmek için samimi olmayan eylemlerde bulunan bir oluşumdur.
güncellenmesini istediği islam'ı kast etmiş olması muhtemel erdoğan repliği. kendileri gayet güzel güncelliyor zaten. bu kadar haramzade muhafazakar insanlık tarihinde görülmedi.

"islam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hoca efendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın"

ne diyelim. amin.
t: bir recep tayyip erdoğan repliği.

ERdoğan'ın mecliste show yaptığı zamanlardan kalmadır. ara ara açar eski meclis konuşmalarını dinlerim. her seçim zamanı çarşaflılara rozet takan chp'li vekile, bu cümle ile takmıştır reis.