direksiyon dersi

1 /
Hidrolik direksiyonların yeni yeni memlekette kullanıldığı zamanlar da bu dersi alan tüy siklet hanımlar için zorlayıcı olandır.
Siz hiç reno broadway ile u dönüşü yaptınız mı? Üç gün kol ağrısı nedir anlatabilirim.
hayatımda ilk ve muhtemelen son kez mercedes kullandığım ders.

eski model bir arabada başlangıç yaptığım için hoca güzide mercedes'in vites koluna zulmettiğimi düşünüp ders boyu; aman ona bebek gibi davran, onu da hastaların gibi düşün diyerek geçirdi tüm dersleri.

araba biraz sola mı çekiyor imera...?*
Hayatınızı oldukça değiştirecek sınavın ve bir yeni aşamanın yer yer ağlatan yer yer güldüren dersleri.

Hanım arkadaşların çeşitli sebeplerle genelde hemcinslerinden ders almak istediğine ve bunun daha iyi olacağını falan sandıklarına şahit oluyorum sık sık.

Yapmayın.

kadın hocalarda ayrı bir kapris sezerim hep. Sıkıntı yaşayan varsa Hocanızı değiştirdiğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Otomatik alın geçin bir de. Derslere zaman/para her şeyden önce enerji/sabır gömmektense oldukça akıllıca.
hızlı gittiğim için "sana trafik dersini bir daha aldırırım. tabelada ne yazıyor sen kaçla gidiyorsun." tehditine maruz kaldığım ders. halbuki teorik derslerin hiçbirine girmemiştim.
otobüste ağlayarak ve çikolata yiyerek gittiğim ders.
tatlı tatlı konuşan hoca ilk derste sürüşümü beğenmesine rağmen sonradan pes edip daha sert bir hocaya bırakmıştı yerini. ikisinden de allah razı olsun. artık panik yapmıyorum ve araba gerçekten insanın ayağını yerden kesiyor.

çıkışta da istersem yiyeyim diye bi gofretim daha oluyordu ama genellikle açık hava yetti.
verende peygamber sabrı olması gereken ders. şükür ki kuzenimde varmış bu, bu akşam fark ettim. benim kadar hata yapan birine ben ders vermeye kalksaydım muhtemelen dönüş yolunu yaya olarak tamamlardı o kişi. aynalara şimdiye kadar sadece makyaj yapmak için dikkatle baktım ben ne bileyim aynalara bakarak geri geri gelmeyi? neyse ki dayılar gibi kolumu sağ koltuğa uzatıp arkaya baka baka geldiğimde daha kolay oldu. kuzenimin elinin kritik yerlerde el freninde durması müthiş gurur kırıcı oldu ama üç kere freni çekmek zorunda kaldığını düşünürsek iyi yapmış. ehliyeti alıp cüzdana koyup bisikletle yaşamımı sürdürmek istiyorum ben. nefret ediyorum araba kullanmaktan nefreet!
Bugün son dersimi aldım.bir hafta boyunca sürdü dersler ama son derse gelince tam anlamıyla güzergahı eksiksiz tamamladık.
Önceki derslerdde hoca ya erkenden bitiriyor ya da benim iş saatime denk geldiği için benim gitmem gerekiyor.

Hocanız ne kadar konuşkan ve sabırlı olursa o kadar hızlı alışırsınız ve heyecanlanmadan sürersiniz. Benim hocam sakin bir adamdı beni rahatlatırdı ama benim tam beceremediğim yerlerde kendisi çok basitmiş gibi yaparak anlatmaya çalışırdı. Biraz daha ayrıntılı olsa daha iyi olabilirdi.
‘Bas Ekho bas’
Benim için direksiyon dersinin anlamı buydu. En son ayağımın pedala ancak bu kadar yettiğini itiraf etmek zorunda kalmıştım. ‘Miniğim ben hocam. Bacağımın boyu bu kadar. Şu an ayağım balerinlerin point duruşunda’