diş macununu ortasından sıkmak

1 /
Yıllar önce "ayrılsakta beraberiz" isimli dizide boşanma sebebi olan durumdur. Bu kadar büyütmeye gerek var mıdır bilmem ama diş macununu dibinden sıkmak ile ortasından sıkmak arasında çok fark vardır. İnsanın karakterini ortaya koyan enteresan bir durum.

Bakın bu duruma psikologlar ne diyor:

Arkadan öne doğru sıkanlar;

Sizler çok nezaketli ve düzenli bir insansınız ve eşyalarınızı önemserken, çevrenizdeki insanları da önemsiyorsunuz. Siz bir mükemmeliyetçisiniz ve bir şeyi boşa harcamayı sevmiyorsunuz, böylece sahip olduğunuz tüm kaynakları en üst düzeyde kullanıyorsunuz. Çok çalışıyorsun ve işini çok iyi yapıyorsun, yani diğer insanlar sana güvenebilir. Eviniz her zaman temiz ve hayatınız çok organize.

Ortadan sıkanlar;

Gerçekçi ve biraz aceleci bir insansınız. Çok derli toplu organize değilsiniz ama bir şeyle mücadele etmeniz gerekirse hemen çözüme kavuşturursunuz. Arkadaş canlısısınız, çok arkadaşınız var ve topluma karışmayı seviyorsunuz. Hayatınızı nasıl dengelediğinizi biliyorsunuz ve duygusal olarak kararlısınız.

Üstünden sıkanlar;

Çok inatçısınız. İstediğinizi elde etmek ve hedeflerinize ulaşmak için çok şey yapabilirsiniz. Karamsarlığa eğilimlisiniz. İnsanlara çok fazla güvenmez, sadece kendinize güvenirsiniz.

Bozmadan kullananlar;

Yalnız kalmaktan hoşlanıyorsunuz, hayalperestsiniz ve sanatsal bir insansınız. Hassas, nazik, kolay, saygılı ve hoşgörülüsünüz ve bazen kendi hayal dünyanızda yaşayabilirsiniz. Her zaman çok fazla düşünce ve fikriniz var ve bunları başkalarıyla paylaşmaya hazırsınız.

Her yerinden sıkanlar;

Dünyayı pek çok kişiden farklı görme yeteneğine sahipsiniz, sanatsal ve üretkensiniz. Güzelliği her yerde bulabilirsiniz. Görevleri planlama konusunda her zaman dakik ve düzenli olmanız zor olabilir ancak çok iyimser ve açık fikirlisinizdir. Ruh haliniz sık sık değişebilir.


Başlığı okurken bile küçük bir sinir geldi. Böyle bir diş macunu görür görmez tüh medeniyetsizlerrrr diye haykırıyorum.

Ne yapıyorsanız en güzelini en düzgün şeklini yapın.

Bir de uyarıldığı hâlde ortasından sıkan bir tip varsa off cinnet sebebi.
Ev arkadaşım çok sinirli bir şekilde söyleyene kadar yaptığımı fark etmediğim eylemdi. İnsan bir utanıyor öyle söylenince ama mesele etmeye değer bir şey mi, bence değil. Sen de fışt yap, macunu Başa topla sonra dibinden sık, nedir yani.*