diyarbakır

1 /
Sıcağıyla inanılmaz bir mücadele verdiğim, güzel şehir. Ülkenin en soğuk bilinen şehirlerinden kalkıp en sıcak bölgesine gelince aşırı bocaladım. Şu an bığaz ağrısı eşliğinde tadına bakmadığım diğer lezzetlere bakmakla meşgulüm. Kahvaltısı, ciğeri, mekanları aşırı beğendim. Bu tarihlerde değil ama kış- ilkbahar mevsimlerinde gelinip, kalınası bir yer.
“ Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir.

Herhangi bir zaiyat yoktur.”

Soylu açıklaması.. şükür bir sıkıntı yok.
“ Diyarbakır'da şiddetli bir patlama sesi duyuldu.”

Böyle bir haber var. İnşallah korktuğumuz bir durum değildir. Hayrolsun..

Edit: silah sesleri de duyuldu deniyor. Ayrıca drone ile saldırı iddiası da var. Drone saldırısını daha önce de denemişlerdi.

Üst üste PKK ‘lı elebaşları temizlenince misilleme yapmış olabilirler.
Salgin sonrasi normalleşme surecine hizli gecen vatandaslarimizin bulundugu il. O kadar hizli normallesmeye gectilerki vaka sayisi 1 haftada 300 kisi olmus. Hastanelerde yatak kapasitesi zorlanmasi yuzunden evlerinde izole edilerek yasiyorlarmis.
görev için çok sık olarak gittiğim bir şehir... gidin, ka'şe yiyin, surları gezin, perdeli ciğer yiyin, yine faturalı-garantili olan telefonları batıdan 400-500 lira ucuza alın, kehribar eşyalar gibi batıda fazla olmayan bir sürü ürünü ucuza alın, patlayana kadar et yiyin, sanat sokağında takılın, adını öğrenemediğim lüks bir çorbacıda dev gibi metal tabaklarda gelen kelle paçayı 25 liraya yiyin, gece veya gündüz kimsenin sizi rahatsız etmediğine şahit olun, sonra da sizin anlattığınız insanların gitmesi için onları teşvik edin.
Bu şehre hiç gitmedim. Ama buralı olan bir kız tanıdım.pozitif sevecen tavırları, Kavruk teni ve yemyeşil gözleriyle insanın kalbini kırpıştıran cinstendi.