dizi jönlerinin yakışıklı veya güzel olma sorunsalı

1 /
Gözler akşama kadar o tiplere alışınca gerçek hayattakileri beğenmeme olayıdır.

Türkiyede popçu ve artist olmak için tek şart tiptir. En beğenme kızlardan ve erkeklerden çevrilme dizileri izleyen gerçek hayatta da aynı tipleri ister. Sokağa çık bir köşede bekle ve say bakalım, yüz kişiden birisi o tiplerin tayında mı?
dünyanın her yerinde aynı. hindistan ile kore de bakarsan çirkin insan bulamazsın diziler ve filmler de. ama bu memleketlerin kusura bakmasınlar yüzde 90'ı çirkindir. Az gencimiz uzak doğuya gidip bu ülkeleri yakından görünce hüsrana uğramadı.
Dizide oynadıkları için otomatikman yakışıklı ve güzel oluyorlar. Mesela beni de dizide oynatsalar benim hakkımda da aynı şeyler söylenir: "satılık aşk dizisinin yakışıklı oyuncusu muhalefetül Lügateyn, bar çıkışında alkolün etkisiyle sokağa işerken kameralara yakalandı"
her dizi oyuncusunun beğenilmediği ancak baka baka gözün alışmasına paralel yüklenen rolün getirileriyle birlikte pikselinin artması sonucu varılan kanı.

hayır zaten sen benimle nasıl aynı yaşta olabilirsin bir kere, teessüf ederim....*
zira hedef kitlesi olan tipsiz nefes alıcı kaybeden tayfası kendisini oraya koyabilsin, kıvanç olsun, hande olsun;

altta son model araba, köşk, otuz yaşında holding yönetirken her haltı karıştırmaya vakti de olsun.

kel kafamla koca göbeğimle günde 16 saat çalışıp bir araba alamayan beni mi koyacak karşınıza?

güzel jönü bilemedim yalnız, o kapsamım dışında.

Reyting bakımından hak vermekle birlikte , yine de öyle olması gerekli mi diye sorduğum soru. Dönemsel olsun olmasın bütün dizilerde neden yakışıklı yahut güzel artistler var. Tarihsel karakterler gerçekten de o kadar güzel ve yakışıklı mı sayın yapımcılar. Deyin hele bir. Eli yüzü düzgün olan normal bir şahsa neden reva görmüyorsunuz baş rolleri. Hep çok ünlüler, hep magazin konusu kişiler neden. *