djarum

1 /
araya araya sonunda bulduğum sigara. hilton'da hediyelik eşya satan bir dükkan var orada varmış. vanilya, vişne, mentol, black vardı. *
Ortamlarda kız sigarası olarak geçen, kokusu katlanılır olan ender sigaralardan. Her sigara gibi içilmek üzere üretilmiş içilmemesi gereken bir zıkkımdır.
vanilyalısı en sevdiğim, 'black' en meşhur olanı vişne, mentol gibi çok çeşidi bulunan sigara. hiç bir yerde rastlamadım, kaçak olarak bulmak mümkün.
Kaçak olarak Karaköy iskele önündeki büfeden temin edilir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan zamanda her kesimden insanı etrafında toplaması dikkate alınmalı.
genelde, nedenini çözemediğim bir şekilde, dindarlar arasında çokça tercih edilen sigara. endonezya'nın müslüman olması sebebiyle mi acaba?
karanfillisi efsanedir. öyle zırt pırt yakılmaz. anca türk kahvesinin yanına belki. o dudaklarda bıraktığı şekerli tat, içine çekerken çıkardığı çıtırtılar, o esnada sigara alevinin parıltısıyla aydınlanan çehre...nebahat çehre... biraz ağırdır ama ağırbaşlıdır da.

sigarayı bırakmışken bile bir müddet içtim. yine başlarsam bir gün cebimde camel'in arkasında hep saklı duracaktır. bu arada sigaraya özendirmek suç değil değil mi? yani inşallah değildir.
Endonezya menşeili envai çeşidi albenili tasarımları olan sigara. Goze en cok hitap edeni black mentollusu sanirim. Normal black olandan sonra. Siyah beyaz ve yeşil.. ama insan yesilayci olunca bana nesi deyip geciyor.*