djarum black

1 /
Ne garip... bir sigara kokusu bile insanin burnunun diregini sizlatabiliyor bazen bu hayatta. Yani, yuzyillik uykularda.

Tanim: catir cutur icilen bir sigara. Patlayan sekerin tutun hali. Goz yasartici ayni zamanda. Git buradan.
Marlboro parliament 10 küsür lirayken Kapalıçarşı çevresindeki kaçakçılardan 6-7 liraya aldığımız, yakınca bitmeyen ve ekonomik olan karanfil sigarası.

Normal paket sigara gibi içilince bir baş ağrısı yapıyor, inceden rahatsız edici bir baş dönmesi de yapıyor. Normal sigaradan daha zararlı olduğuna dair iddialar kanıtlanmamış olsa da ampirik bir bilgi olarak karşıya çıkıyor.

Şimdi olmuş 30 lira. Yukarıda 40 yazan var. Biz ucuz diye bundan içiyorduk zamanında, siyah ve kokulu olması gençleri çok özendiriyor olmalı ki talep bu denli fazla.
Normal sigara gibi art arda içimi şahsıma keyif vermese de arada bir kaçamak şeklinde tüketilebilecek tütün. Çıtırtısı ile ünlü olup içildiği ortamı kendine has kokusu ile doldurur.
kokusu, tadı ve çıt çıt sesiyle çok keyifli bir sigara. uzun içimli, art arda yakınca da baymıyor beni yani hemen kendi sigarama dönmek istemiyorum. bu arada 2014 tarihli tanımda 10 lira yazılmış fiyatına, şimdi 40 lira.
tütsü gibi yoğun bir koku bırakan endonezya sigarası. içenler öyle söylüyor.

başlıktan da anlaşılacağı üzere sözlükte de içenleri varmış bunun.