Doğalgazlı evde oturuyorum havası

1 /
Doğalgazı bilmem de İstanbul'da doğalgaz yokken bizim evde kat kaloriferi vardı. O zaman okullarda saçma sapan soruların sorulduğu bir dönemdi. Öğretmenler ne ile ısınıyorsunuz falan diye sorarlar ben de kat kaloriferi derdim. Herkes böyle vay anasını diye bakardı. Tabi millet ne bilsin doğru düzgün mazot alacak paramız olmadığı için sadece tek odanın peteğini yakıp, aynı odada yiyip, içip, yattığımızı. Ne günlerdi be. Buradan bize varlık içinde yokluk çektiren babama da selam ederim. *
Doğalgazlı evle övünmek de bileyim... İnsan daha değerli şeyler bulmalı övünmek için. Doğalgazlı evin övünmeye faydasından çok daha temiz bir havaya sebep olması kıymetli. Sobalı evlerin ağırlıkta olduğu semtlerdeki kirlilik inanılmaz bir boyutta oluyor kışın.
havasını bilmem ama parası hâlâ çok şey fark ettiriyor. evde doğalgaz varsa , ev fiyatı doğalgazsız eve göre 2 kat daha pahalı. her yeri istanbul zannetmeyin gençler yıl 2021 ama mesela izmir gibi bir büyükşehir'in bile sadece yüzde 65'inde doğalgaz var.