doğu perinçek

1 /
"Yaşlandım artık, ordudaki kaynaklarım da azaldı, kazara bir darbe girişimi olur da püskürtürseniz bu sefer kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksınız belli ki, bu yaştan sonra hapse girersem sağ çıkma ihtimalim de yok sayın cumhurbaşkanım" modunda takılan parti lideridir.
buradan doğu perinçek için yazılmış olumlu gösterilmeye çalışıldığı bir alıntıya-entry,cevap vereceğim. bilgi babında.

''Bir de yaptığŸı bir yanlışŸ yüzünden 20 yıldır dönüp duran "pkk destekçisi" geyiğŸi var''
geyik yok doğu perinçek o dönem (1990'ların başı) pkk destekçisi değil bizzat (bkz: pkk öncülleri olan partiler ) pkk'lidir .(kendisinin bugünlerde hdp ,pkk'dir söylemine ile getirdiği dayanarak)

niye mi?

çünkü bağımsız olarak hdp öncülü partiden kürt oyları ile nerede ise seçilecek (diyarbakır'ı istedi kendisi) aşamaya gelmişti (90'ların başı) bir anlaşmazlık oldu bizzat öcalan tarafından dışlandı(aday gösterilmedi) seçilemedi ya aday gösterilip seçilse idi ?

ne olurdu bilemem ama trajikomik tiyatro olurdu herhalde ,şimdi bu zatı emekli orgeneraller falan destekliyor ,orta oyunu halt etmiş.

şimdi kalkmış hdp terörist chp amerikancı iyi pati şöyle tkp böyle.
ben maşallah derim içtenlikle böyle millete böyle siyasetçi.


noT ; kendisi ve şürekası tiikp/o adlı(türkiye ihtilalci işçi köylü partisi ve ordusu adlı yasadışı maoist silahlı şiddet örgütünün baş kurucusudur. (mk. başkanı)
sahte atatürkçü ,soytarı düzeyinde kemalist , türkiye'de devleti ,tc.'yi yıkmak yerine maoist düzeni inşa etmek için ilk silahlı şiddet örgütünü kuran parti düzeyinde eski terörist yeni ak çomar .. + yunanistan'ın işgal ettiği adaları kamuoyunda geniş anlamda ilk tartışmaya açan zattır kendisi şimdi susmayı erdem pardon akp yalakalığı saymaktadır.

atatürk'e beddua eden ali erbaş'ı çok sever nasıl atatürkçü ise.

amerikan karşıtıyız der cia'nın oyunlarını bozduk diye böbürlenir abd-cia muhbiri olan muazzez ilmiye çığ denilen soyu bozuğu ulusal kanala çıkartmaktan imtina etmez.

bu arada zamanı tarihinde apo (öcalan) ile birbirlerine çiçek verecek kadar samimi idiler unutmadan pkk 'nin gerilla birliklerini selamlamış tekmil almış zatı şahaneleridir. ..

çok makbul insandır tam türkiye'ye yakışan biri.
böyle millete böyle siyasetçi.
ismet özel bir , doğru perinçek iki, dediklerinin yüzde 90'ının altına imzamı atarım. ama asla peşlerinden gidilecek insanlar değil. ikisi de deli çünkü. olumlu anlamı falan yok bu delinin bildiğin deli. tımarhanedikilerden farksız hem de.
Derin bir abi.

Herkes dönek, ne olduğunu belli değil, bir öyle bir böyle falan diyor. Benim şahsi fikrim, Türk siyasetinin en tutarlı figürü olduğu yönünde.

Doğu Perinçek tutarlılığını anlayabilmek için Çin devrimi iyi anlamak lazım. Doğu, maoisttir. Önce bu adama, komünist olup nasıl kemalist olursun diye dönek dediler. Az çok Mao okuyan bilir, bir maoisttin Türkiye şartlarında müttefik olması gereken tek "yerli ve milli" unsur kemalistler. Mao, japon işgali ve iç savaş koşullarında aynen bu şekilde hareket etmiştir. Yerli ve milli vurgusu da, tesadüf değildir. Mao'yu kaypakkaya gibi yorumlayanlar bu yerli ve milli durumu kaçırmış, Hüseyin İnan gibi yorumlayanlar yakalamış ama taltif ve strateji üretmek yerine Anadolu çocuğu olmayı tercih etmişlerdir. Doğu, iyi bir strateji uzmanı. Ab-d karşıtı blok ile kurduğu ilişkileri de çok iyi yönetiyor. Bu adam Çin'e gittiğinde devlet tarafından karşılanıyor. Putin'in danışmanı ile tavla oynuyor. Çin, Rusya, İran üzerinde değil ama onların doğu üzerinde hakları var yani.

Bugün AKP ile kurduğu ilişkiye gelirsek, durum tamamen aynı. AKP kuruluş ilkeleri olan, demokrasi, Avrupa Birliği, temel hak ve özgürlüklerin sağlanması gibi fikirleri maalesef terketti. Otoriter bir yapıya büründü. İçe kapalı bir yönetim anlayışında yakında kuzey kore ile yarışacağız. Rusya ile silah anlaşması yapan, abd'ye lafta da kalsa posta koyan bir hükmet var. Doğu, lafta kalmasın diye uğraşır en fazla. Yine AKP özelinde, fetöcü hainlerin darbe denemesi sonrası, kemalist bürokrasi ile kurulan ittifak, kemalist askerlerin fetöcü hainleri yenilgiye uğratması, siyasal İslamcıların sokakta kurduğu darbe karşıtı barikatlar, vatan partili askerlerin darbe anı ve sonrasında takındıkları tutum ve daha birçok bildiğimiz bilmediğimiz olaylar bu yakınlaşması sağladı.

Rus uçağının düşürülmesi hadisesi, vatan partisinin devlet göreviyle rusyaya gitmesi ve sorunun beklenmedik şekilde sulh içinde çözülmesi. Doğu önemli adam oldu her zaman, olmaya da devam edecek.

Kendini göstermeye çalıştığı kadar önemli değil elbette ama sandığımızdan çok daha önemli.
kendisi neden son dönemde populer? çünkü ak parti toplumun önüne gerçek bir muhalefet etme imkanı olanları koymuyor. ya ak partilileri tercih edecekseniz ya da 1980'lerden kalma halktv ulusal tv kafasındaki kemalistleri. yani böyle kendisini ideolojisiz konumlandıran ya da ne bileyim sosyal demokrat olarak konumlandıran birilerinin televizyona çıkma imkanı çok düşük. o yüzden sahne bu adamların.