dua beklemek

1 /
Dua hiç bir işe yaramıyor gibi görünebilir ancak dua etmek inanılmaz anlamlıdır. Dua beklemek de bir nebze anlamlıdır, moral verir.

Bütün dünya üstüne gelirken birilerinin senin tribününde tezahurat yapması gibi bir şey.
"Bak rabbim tek değilim, onlar da istiyor. Lüffen lüffen."
nasıl bir akıl kullanma ise bu artık her gün namazda fatiha suresini okuyan adamlar gelmiş burada tatava yapıyor. ne diyelim allah akıl fikir versin.

el duası bitmeden , dil duasının bir şeye yaramadığını alimler de söyler buna kimse itiraz etmez ayrı konu ama dua etmek fiiliyatı tetikler de aynı zamanda böyle düşünmek gerekir.

kapitalizmin 10 binlerce yıllık metafizik geleneği elinin tersiyle çöpe attığı gibi bir müslümanın tüm metafizik değerleri çöpe atması islamı kapitalistleştirmek , maddileştirmekten başka bir şey değil. islama inanan bir insana da yakışmaz bu. kutsal bir komünizm yaptınız gitti islamı. yazıklar olsun. oldu olacak marx gibi , stalin gibi "tanrısız maneviyat arıyoruz biz " deyin olsun bitsin anasını satayım.


dua neymiş lan üfürükten tayyare dersin ama kanser hastası olursun gece gündüz dua edersin hayat böyle de garip bir şeydir işte.

Derdinin dermanı olarak gönderilen kaynağı karunlara kaptıran zatlara, bel'amların öğrettiği dinin maddesi.

Yunus suresi 100. ayette ne güzel demiş Rabb.

" Allah, aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır"

Duanın da, bedduanın da heçbir işe yaramadığını görmüyor musun?

Birisinin başka birisinden beklentisini ifade eder. Kardeşim biz dua merci değiliz hayır ağacı hiç değiliz biz kimiz? Eğlence, şamata, fırıldaklık, gevezelik varsa isteyen gelsin ama şimdi değil. Akıyorum tez yazarken rahatsız edilmeyi de sevmem. Ayrıca dua ile bir şey değişmez. Emek emek ince ince tırnakların ile kazıyarak ulaşırsın çoğu yere. Neyse evrene mesaj yolluyorum tutabilene aşk olsun.