dünya hassas kalpler için cehennemdir

1 /
tam olarak doğru olmayan önerme.

evet hassas olmanın kendi içinde güçlükleri olabilir, dengeyi tutturmak biraz zaman alabilir ancak şahanelikleri de vardır.
Sana hiç bir fayda sağlamadığı halde bir başkasının mutluluğuna çok sevinmek, bir kuşun uçuşunu izlerken gözlerin dolması, güzel anıların pırıl pırıl yüreğinde yaşaması başka nasıl izah edilebilir?

cehennemin ateşi sönmez, dünyanın kendi espri anlayışı olmakla birlikte çok daha latiftir.
*
i love your precious heart.
çünkü insanın dünyada yaşaması allah'ın muradı değildir. kiminiz kiminize düşman olarak inin buyurmuştur allah insan yeryüzüne inerken. dünya da insana düşman olmuştur.
3. kelimesinden sonra bir kahkahanın aldığı söz. ulan kullananların harbi alay ya da istihza amaçlı kullandığını düşünüyorum bir gülüyorum sonra karşımda bozulmuş bir surat var. üzülsem üzülemiyorum. bir garip oluyorum. ayet değil hadis değil. bana ne kardeşim, hadisten ayetten daha kutsalınız olmuş.

resmen düşük bütçeli üçüncü sınıf melodram filmlerin klişe cümlesi.

şimdi bu sözlüğün de kutsalına laf ettik. derviş affetsin...
Kesinle doğru olduğuna inandığım önermedir. Bu hassas kalpler, Dünya yansa umurunda olmayan insanlar tarafından sıklıkla kırılırlar. İşin kötü tarafı kıranın bu olayı önemsiz görmesi ve kırılanın daha fazla acı çektiği gerçeğidir.
İnanın ki öyle. Hassas olmak her zaman kötü diyemem ama Her duygunda samimi olmaya çalışmak, bir yandan da kalp kırmamaya çalışmak çok büyük bir emek gerektiriyor. Yani salt bir iyilikten değil, mücadele ettiğin olumsuz yanlarınla birilerine zararın dokunmasın istemek gibi bir durumdan da bahsediyorum. ne kadar başarılı olabiliyoruz bilmiyorum ama imtihana geldik deyip devam etmeye çalışıyoruz, çalışacağız da. Allah güç kuvvet versin.