dünya hassas kalpler için cehennemdir

1 /
Kesinle doğru olduğuna inandığım önermedir. Bu hassas kalpler, Dünya yansa umurunda olmayan insanlar tarafından sıklıkla kırılırlar. İşin kötü tarafı kıranın bu olayı önemsiz görmesi ve kırılanın daha fazla acı çektiği gerçeğidir.
İnanın ki öyle. Hassas olmak her zaman kötü diyemem ama Her duygunda samimi olmaya çalışmak, bir yandan da kalp kırmamaya çalışmak çok büyük bir emek gerektiriyor. Yani salt bir iyilikten değil, mücadele ettiğin olumsuz yanlarınla birilerine zararın dokunmasın istemek gibi bir durumdan da bahsediyorum. ne kadar başarılı olabiliyoruz bilmiyorum ama imtihana geldik deyip devam etmeye çalışıyoruz, çalışacağız da. Allah güç kuvvet versin.
Baş ucu sözümdür. Tekrarlarca okuyup her seferinde farklı bir anlam çıkarmaktır. O cehenneme inip binbir güçlükle tekrar çıkmaktır. Çaresizliği hissettiğin yerdir. Herkesi kendin gibi sanıp yeniden yanılmandır, yeniden cehennemde olduğunu hatırlamandır.
başına iş gelsin travma yaşa, yoldan geçen inanlar üzsünler travma, arkadaşların kalbini kırsın, kendini tanımlamak istediğinde insan neticelerinden algılasın, anneni babanı kaybet travma, duygusal şarkılar travma, romantik film izle travma.... lan ne biçim modelim ben dedirten kenimis orgulatan söyleyiş.