dünya sözlük

1 /
bir an önce her gördüğü noktayı link sanmaktan vazgeçmesi gereken sözlük. şu sözlük ile ilgilenen hiç yazılımcı falan yok mudur yav? yazılım ile ilgili tanım girerken sürekli nokta koymak gerekiyor. baya tanım girecem ama yazılım izin vermiyor. noktalar arası boşlu koysam bu seferde bu mal nasıl yazılım tanımı girmiş diyecek burayı bilmeyip dışarıdan okuyan birisi. para lazımsa aramızda toplayıp verelim de bitsin şu çile yav.
bugün yani dün gece bir rüya gördüm, sözlüktekiler vardı. ama yüzleri yoktu. ilginç bir rüyaydı. detaylı anlatamayacağım ama rüyanın özü şuydu; beni yalnız bırakmışsınız dışlamışsınız. baya yalnız kalmışım. üzülüyordum falan. yazıqlar olsun size.
Şekva etmeyi sevmem. Beni tanıyanlar öğrenmiştir böyle bir yazar olmadığımı.

Ancak Maalesef Benim gibi kafasına estiğinde lüzumsuz şekilde tanımlarını silenlerin, sildikleri tanımı eskisi şekilde tekrar geri getirememesi problem teşkil etmekte.

#7035336
#7035344
Hiçbir tanımın silinmediğini öğrendim. Gizleniyor sadece. Entry numarasıyla ulaşabilmek mutluluk verici. Ancak bu arayüzde tekrar Profilimizde veya esas başlığında geri getiremiyoruz o sildiğimiz tanımı.

Mesajlaşma uygulaması da ciddi problem oluşturuyor hepinizin malumu. bazen tanımlarla alakalı çok kıymetli geri dönüşler geliyor ve artık neredeyse hiçbir mesaja doğru düzgün dönmek istemediğimi görüyorum. Mahlas altına yazdığınızda ise henüz öyle bi yaftalamaya doğrudan maruz kalmasanız da cancişlikle yargılanma ihtimalinizden çekiniyorsunuz. *

6 ay olacak artık bir şeyler değişmeli diyenlere kızıyordum.

Sonuç olarak ya ben o güzel/kıymetli tanımların silinmemesi gerektiğini öğreneceğim ya sözlük değişecek başka çaresi yok.

#6982546
Bir bugunu buldum ya da sözlüğün bilerek yaptığı bir durum bilemiyorum. Mesela siz bir entry sildiğinizde o entry sadece başlığın girildiği yerden siliniyor. Ama mesela o entry artı almışsa bildirimlerde ya da birisi o entryi başka bir entryde göstermişse o entrye ulaşılabiliyor. Yani esasında sildiginiz entryler silinmiyor. Sadece yazdığınızdan başlıktan kalkıyor.

Mesela x bir entry girdim. Ben sonra beğenmedim sildim. O arada bir kişide artı koydu entrye Siz baktınız entry falan yok orada ama ben bildirimlerde hala gorebiliyorum.
Ya da bir entry yazdınız. Sonra entryi sildiniz. Silmeden once o entryi baska bir entryde gizli başlık olarak gösterdi. Yine entry ulaşılabilir durumda.
aylar sonra, naber lan sözlük? nolmuş sana böyle? mesajlarım gitmiş tamamen. kimi tanıyıp tanımadığımı bilmiyorum. uzun aralardan sonra msj kutumu okuyup ahbapları güncellerdim oysa, yaşlılık işte napalım.
girilen entryleri silerken yazara silme nedenini soran, ama kendisi girilen entryleri silerken entry sahibine haber vermeye tenezzül etmeyen yönetime sahip sözlük.

bir de eğilip bükülüyorsunuz ya milletten tanım girmesini isterken, garip ve komik.
İki gün gelmedim neler neler olmuş dediğim yerdir. Maşallah gündeminiz pek hızlı sözlükdaşlarım. Bereket olsun.

Ama yine gideceğim, gelirim.
Çok sakin, çok canım cicim, çok ılıman ve pek bir edepli. Tam köyden gelin alınacak kız karakterinde fakat benim hayatım halihazırda yeterince sıkıcı. Bu yüzdendir 2 senedir gelip gitsem ve ara ara debelensem de istikrarlı bir kullanıcı olamıyorum. Öyle boş yapasım varsa yapıyor, bunalmışsam asabi şeyler karalayıp çıkıyorum. Daha özenli bir ilgiyi hakeden nezih bir atmosfere sahip olmasına rağmen, ben ona biraz metres muamelesi yapıyorum sanki. Umarım alınmıyordur. *