dünya sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2016 ramazan iftarı zirvesi

1 /
her ramazan zirvesi gibi oldukça güzel geçti. elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce, iletişime geçtiğimiz yazarlardan güzel dönüşler aldık ve zirve gerçekleşti. kimi yazar iftarda dahil oldu, kimi yazar sahurda. ama birçok yazar, her ne kadar sözlüklerde fikir olarak farklı kulvarlarda seyretse de reel hayat içerisinde, oldukça fazla ortak noktaya sahip konuşmalara diyaloglara imza attı. herşeyden önce beni en çok mutlu eden, kemik kadro kadar "taze kan" diyebileceğimiz yazarların da bolluğuydu. tabii ki kemik kadro kalıbını kullanarak diğer yazarları ayırt etmiyorum. nezdimde zirveye katılan her yazar sözlüğe bir değer biçiyor, ve o değer oranınca kendisini orada samimi bir ortamda buluyor. bu çok önemli bir detay. yoksa taze kan dediğimiz bu yazarlar da mahlasının arkasına sığınıp sözlükte kavram karmaşası oluşturmak isteyen bir çok yazardan kendisini ayırt etmiş, ve sözlüğün zirvesinde yerini almış. bu beni çok mutlu etti.

akabinde sanırım arkadaşlar zirve konusunda bizleri biraz övmüşler. eksik olmasınlar. söz konusu zirvede daha çok eksikliklerin müsebbibiyim arkadaşlar. onun dışında oluşan bu organizasyon, siz yazarların içinde var olan aksiyon sayesinde oldu. ben ise daha çok var olan aksiyonu sinerjiye dönüştürebilme kısmına dahilim. ziyadesiyle sizlerin bu organizasyonda bana verdiğiniz destek benim atmış olduğum bir kaç mesajdan ve katetmiş olduğum yoldan daha efdal.

gelelim zirvenin kilit noktalarına. her zirve gibi bu zirve de bizlere birçok şey kazandırdı. bir önceki zirveye oranla çok çok az şey geride kaldı, ve yine elhamdülillah onlarda pay edildi israf olmadı. fakat yazarlarında bu konuda ki analizleri bizlere gösteriyor ki seneye olacak zirvemizde inşallah, iftar ve sahur menülerinden biraz daha kısıp, içecek meyve ve aperatif kuruyemiş gibi kaynaklara daha fazla pay ayrılacak gibi görünüyor. haricen sözlük hakkında oldukça güzel bir tanışma merasimi sergilendi, sözlük hakkında özellikle uvey abimiz güzel paylaşımlarda bulundu, herkes gerek kokteyl tadında, gerek hep birlikte, gerek tabu seramonisinde oldukça güzel vakit geçirdi. derviche moderne aramızda yoktu, fakat credo ergo sum yokluğunu aratmadı. öyle ki beyler sözlüğü satın aldım, birol efendi de parayı yemeye fransaya gitti esprisini yapmaya bir fırsat olmadı. güzel bir caps bile var bu espri için elimizde biliyorsunuz. neyse konuyu dağıtmadan. herkes birşeylerin ucundan tuttu.güzel bir yardımlaşma vardı, güzel anlar oldu. böyle zirvelerde samimi bir hava var. bunu koruyabilmek de çok güzel bir duygu. imzamızı da bıraktık.. daha ne olsun. bir daha ki zirve de daha tedarikli olacağız, ve tabii ki o zirveye kadar yine güzel zirveler düzenleyeceğiz. akabinde bizzat şahsım ve sözlük adına uvey ,zoraki yazar, fahrettin fahrenheit, eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı , (bkz: yolcu 819) murâd-ı irâdî,nesir macunu ,yagmurun golgesi ,cameloque, lugavi,özdemir asdasdasaf, pocahontas, (bkz: kahin at) asfaloth, mistaka, barbarossa, yokartıklebronjames,credo ergo sum, arizona kertenkelesi demleolim,fedai-i zabıtan, vosvosumolsun, nimbus , puskas, ilgili kullanıcı hesabının sahibi, starbucksta devrim yapan cihangir solcusu ,you know nothing jon snow , zet fahreddinmete ve zirveye takım elbiseyle gelen adam iki kişinin bildiği sırrı yazarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.