Dünya sözlük halay etkinliği

1 /
Halay başı ben olabilirim. Sivas dolayları benden sorulur. Diğer yöreleri de az buçuk bilirim. Yeter ki halay deyin. Amaçsız gayesiz bir insan olduğumdan halay tam benlik.
Bir ara baktım kılıçlar çekilmişti. Birileri et yiyor, ağzının kenarından kan akıyordu, diğeri yorgun terli.. anaa ne olmuş yav bit kadar sözlükte allah allah dedim kaçtım. Şimdi bu başlığı gördüm.

Yaşasın halkların kardeşliği yazar kardeşim. Türk kürt eski yeni acemi usta yazar el ele.. pandemi de var malum dileyen eldiven giyer günaha da girmez temiz temiz eğleniriz.
Mahmut abiyi ayarlıcam o bende. Kıps.
Baktım sözlükte bir halay muhabbetidir gidiyor. Herkes pek bir seviyor, pek hevesli görünüyor. Dedim ki bir halay etkinliği düzenleyelim. Katılımın çok yüksek olmasını beklediğim, terimizin son damlasına kadar hakkını vereceğimize inandığım bir etkinlik olur diye düşünüyorum. Yer ve zaman katılımcı sayısına göre belirleneceği için haftasonuna kadar etkinliğe katılacak olan yazarların isimlerini yönetime bildirmesi gerekmektedir. Katılımcı sayısı belirlenir belirlenmez tüm yazarlara zaman ve mekan bildirilecektir.*

(bkz: halay başı olmak isteyenler ayrıca belirteceklerdir.)